To, jak na něm peníze přibývají, je možné sledovat na FB skupině Sbírka na týraného pejska z Prachatic. V pátek 16. března kolem čtvrté odpoledne na něm bylo bezmála deset tisíc korun.

Barbora Koubová vysvětlila, že účet zřídila na základě aktivity její sestry a kamarádky. Všechny peníze, které tam lidé pošlou, budu následně převedeny na účet, který zřídí Veterinární ordinace Vimperk. „Účet, který jsem založila hned potom zruším,“ doplnila Barbora Koubová, která má vystudovanou střední veterinární školu v Českých Budějovicích a jak sama říká, zvířata jsou její život.

Dárcovské konto, které zřídila Barbora Koubová na pomoc týranému labradorskému retrívru Marlyemu, je ukončeno. "Během jediného dne se tam nasbíralo neuvěřitelných 10 120 korun, avšak z důvodu, že se právě zřizuje transparentní dárcovské konto veterinární ordinace, rozhodla se naše organizace sbírku ukončit. Částka 10 120 korun čeká na soukromém běžném účtě do zveřejnění dárcovského čísla účtu veterinární ordinace. Vyzývám všechny, kdo chtěli přispět a zatím tam neučinili, nechť vyčkají na zveřejnění čísla účtu ordinace a pošlou prostředky rovnou tam. Všem, kteří už zaslali obnos na běžný účet velice děkuji," řekla v pátek 16. března v půl sedmé večer Prachatickému deníku Barbora Koubová.

Zároveň poděkovala všem dobrým lidem, kteří okamžitě a bez pochybností a obav podali pomocnou ruku. O předání částky bude Prachatický deník informovat. Číslo transparentního účtu, který zřizuje Veterinární ordinace Vimperk, bude zveřejněno během pondělí 19. března.