Ti se v podstatě celou noc nezastavili. Nejprve nastoupili na vozovky s motorovými pilami, aby odstranili polomy, následně přesedli do nákladních automobilů a traktorů, ze kterých do rána nevystoupili.


„Ve vyšších polohách, od Libínského Sedla výše, jsme se potýkali se silným větrem. K tomu se přidalo i sněžení. Celkem jsme likvidovali v šesti případech popadané stromy, a to na Volarsku, Lhenicku, Vlachovobřezsku, Vimpersku a Kvildsku," přiblížil začátek noci Martin Grožaj z prachatické správy a údržby silnic.


Pak plynule silničáři odložili motorovky a sedli do sypačů. „Od tři čtvrtě na jednu ráno je v terénu na čtyřicet tři nákladních automobilů a k tomu patnáct traktorů. Jedná se jak o naši techniku, tak i nasmlouvanou," přiblížil.


Sněžení navíc pro změnu vystřídaly nízké teploty, kdy například v Prachaticích od půl druhé ráno do půl třetí spadla teplota z plusových 3,3 stupně na nulu.


Silné sněžení zasáhlo včera ráno i Kvildu. „V tuhle chvíli máme asi pět centimetrů nového sněhu, spíše, než popadané stromy nás tu potrápily sněhové jazyky, ale přístupové cesty byly ráno sjízdné bez větších problémů. My tady na pořádnou zimu ještě čekáme," řekl starosta Václav Vostradovský.


Silničáři si museli poradit i s ledovkou, která se začala objevovat na silnicích regionu.