V 1000 metrech nad mořem je možnost k mnoha aktivitám. Od běžné turistiky, přes nordic walking, cykloturistiku, horské koloběžky až ke hře discgolf. Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců na celém světě a své místo si našel už i v České republice.

Jedno z hřišť, které se honosí tím, že je na nejvyšším místě v republice, se nachází právě v Kubově Huti. Hra začíná tisíc metrů nad mořem na sjezdovce Školní a cestou do kopce se prochází a hází se do osmnácti zvláštních košů talířem na frisbee. Zvláštností této hry na Kubově Huti je stoupání pod další sjezdovku s názvem Obrovec, což vyjde na dobrých sto padesát výškových metrů. Výšlap je sice náročný, ale zvládne ho celá rodina. Hrací karty je možné získat v hotelu Kristián, nebo v informačních střediscích v okolí Kubovy Huti, tedy ve Vimperku, Volarech, Prachaticích i dál.

A jak vypadá letní turistika v době prázdnin v Kubově Huti? Na to odpověděl Zbyněk Klose, starosta Kubovy Huti: „Návštěvnost je velká a minulý týden to potvrdil. Krásné dny proložené svátky k nám zavály hodně turistů. Lidé šlapali na Boubín, jezdili na kolech po trase kolem Volyňky, za Obrovec na Lipku a Borovou Ladu a mnozí využili i našich koloběžek, kdy náš vůz jede jako doprovod na určené trase. V podvečer hrají discgolf na našem nejvýše položeném hřišti. Osmnáct košů od školního svahu pod Obrovec je velmi náročná hra, neboť se překonává pěkné převýšení mezi oběma místy. Máme turistům co nabídnout a jsem za to rád. Příjemně mne to překvapilo. Úplně úžasné je, že opět potkávám samé usměvavé a spokojené lidi.“

Ladislav Beran