Hlava na hlavě. Tak vypadá v posledním týdnu koupaliště Hulák v Prachaticích. Ve středu se ve venkovním koupališti podle slov ředitele Sportovního zařízení Jaroslava Černého vystřídalo 722 lidí, podobná situace se opakuje už celý týden. „Takové počasí by to chtělo ještě alespoň měsíc," liboval si ředitel městské společnosti.

Koupaliště Hulák:V případě slunečného počasí je otevřeno denně od 10 do 20 hodin. Na plavce a návštěvníky dohlíží po celou dobu tři plavčíci. Bufet je otevřen denně v době provozu Huláku. Voda v bazénech má 22 až 23 stupňů Celsia. Celodenní vstupenka pro dospělého vyjde na 70 korun, děti do 10 let platí 30 a do 15 let 40 Kč.

Krytý bazén je v současné době zavřený a plavčíci se přesunuli právě na Hulák. 
V době otevření musí podle evropských norem být v areálu vždy tři. Voda ve všech bazénech je naprosto v pořádku, nikdo z návštěvníků se nemusí ničeho bát. „Testy děláme každý týden, včera jsme měli dokonce nečekanou kontrolu hygieniků, všechno je v pořádku," ujistil Jaroslav Černý s tím, že v provozu už jsou také vodní atrakce. „Nemohli jsme je spustit vinou zničeného rozvaděče," vysvětlil.

Areál mohou využít také zájemci o plážový volejbal, musejí ale zaplatit běžné vstupné. Hřiště před několika týdny bylo potřeba opravit. „Teď už jen čekáme až zase zaprší, abychom jeho odvodnění vyzkoušeli," zhodnotil se smíchem ředitel sportovního zařízení.

Voda je podle návštěvníků dost studená. „Ale v tomhle vedru osvěží. Když je hezky, tak se sem zajdu rád vykoupat. Je fajn, že tuto možnost máme. Jediné, co mi tu chybí, je nějaký bar s míchanými koktejly," hodnotil Václav Polata z Prachatic.

Opravy po zimě na Huláku skončily a nic tak nebrání, aby tam prázdniny strávily nejen děti, ale i dospělí.

Počty plavčíků musel ředitel sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Černý posílit. Denně se tak na Huláku střídají dvě tříčlenné party plavčíků. „Máme to půl na půl. Polovina jsou kmenoví zaměstnanci a polovina na léto najatí a proškolení plavčíci," vysvětlil ředitel sportovního zařízení.

Vstupné:Hodinové pro všechny: 25 Kč
Celodenní:
dospělí: 70 Kč
děti do 9 let a ZTP: 30 Kč
děti do 15 let a senioři: 40 Kč
Dopol. do 14, odpol. od 14 hodin:
dospělí: 50 Kč
děti do 9 let a ZTP: 20 Kč
děti do 15 let a senioři: 30 Kč
Večer od 18 hodin: 20 Kč

Před sezonou Jaroslav Černý slíbil, že vždy bude otevřeno buď na Huláku, nebo v krytém bazénu. „Zatím se nám to daří. V krytém bazénu jsme začátkem týdne vyměnili směšovač vody a případě škaredého počasí jsme připraveni otevřít tam," zkonstatoval ředitel.

„Když se udělá krásné počasí, tak jsme všichni rádi, protože tady u venkovního bazénu funguje přímá úměra – čím hezčí počasí, tím více lidí, což většinou znamená lepší kšefty," zhodnotila včera situaci kolem návštěvnosti provozovatelka bufetu Alena Ondřichová a dodala, že zatím nezaznamenala na provoz bufetu žádnou stížnost.