Akci připravilo Centrum Stroom Dub a zapojilo do ní také další zařízení pro osoby se zdravotním postižením nejen z jižních Čech.

Už sám název napovídá, že se jednalo především o společnou skladbu, při níž se nakonec na oranžové značky postavila zhruba osmdesátka cvičenců, především osob se zdravotním postižením. Samotný nácvik nebyl podle organizátorky akce Pavly Čechové rozhodně jednoduchý. I když jednotlivá zařízení měla k dispozici veškeré podklasdy k nácviku společného cvičení, poprvé se všcihni pohromadě sešli až v Prachaticích jen několik hodin před vystoupením.

Dopolední secvičnou sice provázela nepřízeň počasí, to ale rozhodně nikomu z účastníků nevadilo do té míry, že by jim z tváří zmizel úsměv. Ten jim ostatně vydržel po celý den, kdy mohli všichni přítomní sledovat i několik tanečních vystoupení a sami si pak zatancovat a zazpívat při písničkách, kterými všechny až do společného cvičení bavily hned dvě kapely.

Herečka Bára Hrzánová neodmítla jedinou žádost o společnou fotografii.
V Prachaticích už se Bára Hrzánová cítí skoro jako doma

Určitě není bez zajímavosti, že obě tvořili klienti zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Moderněji laděný repertoár, který vystřídal dechovku v podání Osečanky, nabídli všem hudebníci ze Zámecké kapely. A nutno říci, že před jejich výkonem bylo potřeba smeknout. Pouze dva z členů kapely umějí číst, přesto všichni zvládají odzpívat kompletní repertoár, který čítá více než stovku hitů české rockové i populární hudby.

Dojetí ze společného vystoupení neskrývala ani herečka Bára Hrzánová, která vůbec první Spartakiádu pod Libínem v Prachaticích zahájila a jak dodala, pokud jí to zdraví a pracovní povinnosti dovolí, určitě zavítá do Prachatic za tři roky, kdy organizátoři slíbili vrátit se se společným cvičením do Prachatic zpět, velmi ráda znovu.

Tečku za vydařenou akcí udělal koncert protagonistů muzikálu Děti ráje. A tak si ti, kteří krátce před tím cvičili na ústřední muzikálovou melodii v podání Michala Davida, mohli skladby užít naplno, tentokrát již bez toho, aby museli sledovat značky. A protože zamračených tváří bylo ve čtvrtek na stadionu vidět skutečně poskrovnu, usmálo se i počasí a kapky deště si schovalo až na večer.