„Tahle silnice byla v neuvěřitelně špatném technickém stavu, proto jsme se rozhodli pro její opravu,“ vysvětlil místostarosta Vimperka Zdeněk Kuncl.

Podle jeho slov tak město Vimperk navázalo na investice do komunikací z předešlých let, jako byla například část komunikace v Pravětíně nebo v loňském roce komunikace směrem na Hajnou Horu a na Skláře.

„Oprava silnice na Brantlův dvůr o celkové výměře 3000 metrů čtverečních byla investičně rozdělena do dvou zhruba stejných částí. První zahrnovala lokalitu od staré cesty nad nemocnicí směrem k vodojemu Brantlův Dvůr,“ popsal vimperský místostarosta. Při provádění výkopových prací v rámci pokládky nového vodovodu ale řemeslníci zjistili, že stav původní komunikace, ve které stavba vede je v havarijním stavu. „Původně měla být opravena jen část asfaltu nad výkopem samotným. Nakonec jsme se ale dohodli, že cestu opravíme raději v celé její šířce,“ upřesnil Zdeněk Kuncl.

Kufříky pro život jsou zkompletovány a připraveny pro miminka, která jsou bez rodičů.
Kufříky pro miminka naplnili dobrovolníci z Prachatic a okolí

A také proto vedení města rozhodlo, že stavbu rozšíří i o druhou část. Ta se týkala obnovy silnice kolem jednotlivých domů v Brantlově Dvoře. „Celkově nakonec opravy v obou částech vyšly na více než dva miliony a tři sta tisíc korun,“ zakončil místostarosta Vimperka.