Mezi těmi, kterým nejprve sprostě nadával, byly i malé děti. Následně prý ze startovací pistole vystřelil. I když byla na místo přivolána policie, o den později se incident opakoval.


„Jedné ženě vyhrožoval, že je vyvraždí, vystřílí, že v azylovém domě už nikdo bydlet nebude a že jim to vypálí. Že jim tam hodí zápalnou láhev. V tašce měl znovu mít podle ženy jakousi zbraň, pistoli. Tentokrát nevystřelil, děti klientů měly ale prý takový strach, že když muže viděly, skákaly oknem v přízemí z ulice do kuchyně. Bojí se i vycházet ven,“ říká k atmosféře, která vládne v azylovém domě, ředitelka Eva Dvořáková.

Podle jejích slov se ale podobný případ nestal poprvé. Se slovními urážkami ze strany tohoto muže se v azylovém domě setkávají častěji.

„Naši lidé, klienti nic špatného nedělají. Chovají se spořádaně. Drtivá většina z nich pracuje, pokud to nejsou matky na mateřské či vážně nemocní, ostatně, jinak by ani nemohli v našem zařízení být. Jsou zde dodržovány všechny zákony, nařízení. V našem zařízení se nekouří, je zde přísný zákaz pití alkoholu, či užívání drog. Je zde zcela čisto, a pokud nějaké drobnosti v minulosti byť třeba nastaly, řešily se okamžitě a vše bylo bez problémů,“ říká ředitelka Rybky.

Podle prachatické policejní tiskové mluvčí Radky Sovové vyjeli v neděli do Husince obvodní policisté. „Podle výpovědí měla být jedna z klientek slovně napadána. Proto byl případ předán na příslušný městský úřad. Následně jsme se ovšem prostřednictvím tiskové zprávy dozvěděli, že se měl incident opakovat znovu, a tak samozřejmě případ neuzavíráme, ale věnujeme se mu dál,“ vysvětlila.

„Odsuzuji každý útok na děti, a to bez rozdílu. Je přece jedno, komu se narodily. Nicméně musím říci, že příliš sympatií zde ve městě zařízení opravdu nemá,“ myslí si jedna z obyvatel Husince, která si ale nepřála zveřejnit své jméno.