O velikonočním víkendu by mělo i na Kvildě jarní počasí. Starosta Václav Vostradovský s úsměvem sliboval, že má objednanou pravou Itálii, se sluníčkem a především plusovými teplotami.

Za to ve čtvrtek ráno byla na Kvildě největší zima v celé republice. Podle „lovce mrazů" Antonína Vojvodíka z Vimperka, ale nebyla teplota pro Jezerní slať rekordní. „Takové teploty jsou na Perle normální. Není to sice každý rok, ale bývá i méně," zhodnotil amatérský meteorolog při pohledu do svých letitých statistických dat. Například 21. dubna 1997 Antonín Vojvodík naměřil mínus 20,6 stupňů. Nejde ani o rekord letošního roku. „V dubnu chladněji zatím nebylo," řekl s tím, že pro větší mráz nebyly podmínky.

Ve Kvildě naměřila meteostanice Chata nad sjezdovkou o osm stupňů více. „Je to normální jev. Každý metr je tu potom znát. Vždy i teď se teploty rozcházejí. Tady u nás je plus šest a na Bučině plus devět," hodnotil situaci kvildský starosta Václav Vostradovský včera dvě hodiny po poledni. Upřesnil, že od rána je ve Kvildě jasno a sníh, který napadal v předchozích dvou dnech, pomalu ale jistě odtává.

V Prachaticích byly v šest hodin ráno čtyři stupně pod nulou. V Blažejovicích a Horní Vltavici shodně minus sedm stupňů. Ve Volarech na sídlišti naměřili mínus pět stupňů. „Ráno řidiči škrábali námrazu z čelních skel aut, dokonce tu na silnici byla 
i zamrzlá voda. Změny počasí mě ale nepřekvapují, je duben," řekla Jana Tkáčová 
z Volar.