Úderem 16. hodiny tato možnost skončila a nyní se jednotlivé kandidátní listiny ověřují co do správnosti uvedených údajů.
Strany až do 16. srpna včetně mohou ještě provádět dílčí opravy na kandidátních listinách. Možné je, že ty strany, které na kandidátní listinu neuvedly plný počet kandidátů, který odpovídá celkovému počtu členů toho kterého zastupitelstva, ještě kandidátní listiny v termínu doplní. Je možné ještě upravovat předložené pořadí kandidátů.
Dnes vám přinášíme kandidátní listiny stran a sružení, které budou usilovat o hlasy voličů v Prachaticích. Možnost navrhnout plný počet kandidátů nevyužily jen strany KSČM, Strana Zelených a Suverenita–blok J. Bobošíkové, strana zdravého rozumu. Kandidáti pro komunální volby v Prachaticích podle stran a sdružení uvedených v abecedním pořadí:
ČSSD
1. Jan Klimeš
2. Jana Krejsová
3. Jan Toncar
4. Michal Roháček
5. Jan Šimek
6. František Šíma
7. František Stráský
8. Vladimír Lang
9. Dagmar Galová
10. Bronislav Jedlička
11. Jan Dudek
12. Josef Pudivítr
13. František Tomčány
14. Eva Novotná
15. Jan Simandl
16. Jan Křišťan
17. Blanka Venderová
18. Vladimír Konečný
19. Jiří Kušta
20. Václav Pecháček
21. Jaroslav Šilhán
KDU–ČSL
1. Růžena Štemberková
2. Luboš Winzig
3. František Kotěšovec
4. Martina Pivoňková
5. Petr Babíček
6. Jan Šrámek
7. Jiří Paleček
8. Marie Horová
9. Václav Rosa
10. Pavel Vlk
11. Zdeněk Škopek
12. Milada Široká
13. Ivan Kouba
14. Hedvika Říhová
15. Jana Srbená
16. Antonín Adee
17. Eva Ludačková
18. Věra Mannová
19. Jan Štrobl
20. Marta Toncarová
21. Jan Švácha
KSČM:
1. Ladislav Velich
2. Vladimír Klouda
3. Zdeněk Kollar
4. Jiří Trněný
5. Zdeněk Kňazovický
6. Miroslava Kloudová
7. Stanislav Švancar
8. Milan Ludačka
9. Petr Bínek
10. Vlasta Pösingerová
11. Miloš Bínek
12. Olga Klostermannová
13. Petr Kasala
14. Oldřich Šustr
15. Václav Valenta
16. Jaroslav Dvořák
17. Antonín Nusko
18. Jaroslav Zeman
19. Josef Sobolič
ODS:
1. Martin Malý
2. David Černý
3. Jan Bauer
4. Alexandr Zikmund
5. Vojtěch Toman
6. Petr Koritenský
7. Markéta Vejvodová
8. Ladislav Přívozník
9. Božena Šrámková
10. Miroslav Bojanovský
11. Petr Kneifl
12. Eva Suchá
13. Radek Rubeš
14. František Jahelka
15. Pavel Fencl
16. Marie Zimáková
17. Čestmír Buriánek
18. Věra Velhartická
19. Jaroslav Churaň
20. Klára Černá
21. Pavel Hodina
SNK – ED:
1. Václav Kuneš
2. Vratislav Škorpil
3. Jaromír Malý
4. Vladimír Rychtařík
5. Michal Kočan
6. Dušan Pražák
7. Tomáš Chval
8. Miroslava Machová
9. Valerie Kunclová
10. Jaroslava Lelková
11. Věra Davidová
12. Petr Kabátník
13. Drahomíra Toušková
14. Alena Kneiflová
15. Václav Svěchota
16. Irena Škorpilová
17. Václav Stauber
18. František Tomčány
19. Petra Brixová
20. Zdena Novotná
21. Anna Broukalová
SNK Pro Prachatice
1. Robert Zeman
2. Andrea Tajanovská
3. Kamil Štěpán
4. Juljo Hasík
5. Jana Holá
6. Michaela Veselá
7. Júsuf Traore
8. Miroslav Gros
9. Augustin Křížek
10. Jitka Burešová
11. Jindřich Daniel
12. Pavel Kratochvíl
13. Petra Sandanyová
14 Luděk Kůta
15. Jan Rosa
16. Šárka Grabmüllerová
17. Miloš Křivka
18. Jan Machala
19. Petr Vošahlík
20. Miroslav Bartoš
21. Emilie Popielová
Strana Zelených:
1. Alois Pavlíčko
2. Vladimír Špatný
3. Karel Hrůza
4. Jaroslav Neužil
5. Iveta Neshybová
6. Jiří Šobr
7. Tomáš Voráček
8. Petr Kolín
9. Daniela Illková
10. Jiří Viktora
11. Jiří Včelák
12. Michal Pálka
13. Iveta Viktorová
14. Vladimíra Kunešová
15. Karel Kadlec
16. Vlastimil Ryvola
17. Stanislava Linhová
18. Jaroslav Brouček
19. František Vohradský
20. Oldřich Šebestl
Suverenita-blok J. Bobošíkové, strana zdravého rozumu
1. Anna Červená
2. Pavel Socha
3. Jitka Vyletělová
4. Pavlína Höschlová
5. Zdenka Tomanová
6. Jana Somogyiová
7. Jiřina Přerostová
8. Věra Rejžková
9. Stanislava Rejžková
10. Růžena Pešlová
11. Naděžda Němcová
TOP 09:
1. Tomáš Novák
2. Miroslav Lorenc
3. Hana Mrázová
4. Zdenka Koptíková
5. Jaroslav Černý
6. Petr Vojta
7. Zuzana Švamberová
8. Karel Talafous
9. Jan Sláma
10. Milan Batysta
11. Petra Pilátová
12. Zdenka Nusková
13. Václav Jůn
14. Václav Sosna
15. Petr Ludačka
16. Irena Chlumecká
17. Pavel Tisoň
18. Božena Hronová
19. Stanislav Bauer
20. Kamila Pardyová
21. Jan Holeček
Věci Veřejné:
1. Václav Draxler
2. Stanislav Stiebler
3. Lenka Roučková
4. Vít Sokol
5. Pavel Janda
6. Stanislav Hauser
7. Lenka Králová
8. Roman Podlaha
9. Petra Hodinová
10. Milan Melmer
11. Karel Rešl
12. Petr Simandl
13. Alena Havelková
14. Miloslav Bláha
15. Miroslav Jaroš
16. Pavla Bürgerová
17. Eva Osvaldová
18. Petr Vodička
19. Alena Toncarová
20. Miroslav Ambrůz
21. Petra Stieblerová
Volba pro město
1. Milan Bolek
2. Karel Dvořák
3. Zdeněk Černý
4. Jaromír Markytán
5. Vladimíra Čapková
6. Bedřich Tichý
7. Josef Fiedler
8. Pavla Kneiflová
9. Ludvík Zíma
10. Jitka Pöschlová
11. Monika Kobanová
12. Blanka Pravdová
13. Václav Fiala
14. Radana Křížová
15. Roman Kahuda
16. Josef Veselý
17. Jitka Prokešová
18. Luboš Bušek
19. Jiří Leffler
20. Lukáš Kubát
21. Hana Tomanová