Na zmíněných úsecích měří volarští v podstatě každý denVždy ale v omezenou dobu, a to od sedmi hodin ráno do půl třetí odpoledne,“ upřesnil Pavel Kohout.

Více vozidel

Podle statistiky zde průměrně v tuto dobu projelo asi sedm set osm vozidel za hodinu, což je denně okolo osmi a půl tisíc vozidel. „Musím říci, že v letních měsících je jejich počet mnohem vyšší než v zimě. Letos v tomto úseku projelo možná dvakrát až třikrát více vozidel, než tomu bylo například v únoru,“ zmínil se ředitel Kohout.

Snižují rychlost

Podle něj je ale v těchto dnech na silnici více ukázněných řidičů. „Ze začátku jsme se setkávali více s řidiči, kteří překračovali stokilometrovou rychlost v hodině. Nyní se ale zdá, že se počet takových snižuje, takže v tuto chvíli průměrně jezdí rychlostí sedmačtyřicet kilometrů v hodině,“ vyhodnotil Kohout s tím, že řidiči si svou rychlost uvědomují a téměř všichni ji snižují.

Měření neuškodí

„Přes Volary jezdím docela často a všiml jsem si, že zde téměř každý den radar měří rychlost. Myslím si, že je to dobře. Provoz je na silnicích totiž stále větší a to, že se rychlost řidičů hlídá a měří, rozhodně neuškodí. A navíc, když vědí o tom, že jsou kontrolováni, tak si podle mě dávají za volantem mnohem větší pozor. Akorát si myslím, že rychlost by se měla měřit nejen ve Volarech, ale i na mnoha jiných místech, kde je také hodně frekventovaný provoz,“ myslí si jeden z obyvatel Prachatic.