Dnes měla skončit rekonstrukce mostu přes Blanici. Měla, ale nekončí, provoz v tomto místě tak budou dál řídit semafory, a to zřejmě až do začátku prosince. „Hotová je jedna polovina, celý most dokončený zatím není. Co vím z kontrolního dne, čekalo se na nějaký mostní závěr," potvrdila starostka Husince Ludmila Pánková.


Firma, která most opravuje, požádala Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje, která opravu platí, o prodloužení termínu dokončení. Deníku to potvrdil Vlastimil Zikmund, vedoucí oddělení technické přípravy z krajského ředitelství SÚS. „Zhotovitel požádal o prodloužení termínu dokončení do druhého prosince. Podle žádosti se zpozdila výroba dilatačních závěrů, které bylo možné vyrobit až po odhalení ocelové konstrukce mostu a zpracování a schválení projektové dokumentace," shrnul odůvodnění zpoždění Vlastimil Zikmund.


A své na dodržení termínu způsobilo i počasí ne zcela příznivé pro betonování a nátěry konstrukce. „V tuto chvíli je těsně před dokončením složitější polovina mostu, která zahrnuje nejen silnici, ale také chodník. Druhá polovina mostu by měla být na prováděné práce jednodušší a zhotoviteli by měl prodloužený termín k dokončení stačit," doplnil Vlastimil Zikmund s tím, že původně plánovaný termín zahájení opravy mostu bylo nutné posunout vzhledem k prodloužení prací na obchvatu u Vodňan o téměř dva měsíce.


Závěry, jejichž výroba se zpozdila, není podle zástupce investora možné vyrobit v předstihu. „Jedná se o výrobu přesnou na milimetr a tu je možné zadat až ve chvíli, kdy se odhalí ocelová konstrukce a zjistí se skutečný stav," vysvětlil Vlastimil Zikmund.