To by se mělo v dohledné době změnit a vybraný zhotovitel zde začne stavět obchodní centrum. Pojďmě se ještě před tím poohlédnout do minulosti.

Historie objektu v Krumlovské:
- 15. února 1910 byl objekt zkolaudován jako městská elektrárna
- 7. března 1946 byl objekt znárodněn a elektrárna byla začleněna do Jihočeských elektráren, n. p. České Budějovice
- 22. října 1947 pak rada Městského národního výboru Prachatice rozhodla o prodeji budovy Šumavskému mlékařskému družstvu ve Volarech.
- v roce 1957 se mlékárna stala závodem Jihočeských mlékáren České Budějovice a jako mlékárna, i když s jinými majiteli, objekt sloužil až do 24. května 2012. 

Mlékárna v Prachaticích:
Historie zpracovny mléka v Prachaticích se začala psát v první polovině 40. let, kdy byla otevřena pobočka Mlékařského družstva ve Vltavci. V 70. letech byla ukončena výroba konzumních mlék, jogurtů a smetany. Po rozsáhlé modernizaci se Madeta Prachatice specializovala na výrobu přírodních sýrů Jadel, Akawi, Mozzarella, Balkánského sýra.

Prosinec 2010 – Spekulace:
Diskuze o tom, že prachatický závod Madety skončí, začaly už v prosinci roku 2010. „Rozhodnutí o přesunu výroby padne ve druhé polovině roku 2011 podle hospodářských výsledků roku letošního," uvedla tehdejší mluvčí Madety Barbora Daňková. V té době závod zaměstnával 136 lidí. Výrobu přírodních bílých sýrů tehdy plánovala vyrábět v Jindřichově Hradci nebo v Plané nad Lužnicí.

2011 – Začátek konce:
Během roku bylo definitivně vedením firmy rozhodnuto, že Madeta v Prachaticích skončí a výrobu přestěhuje jinam. I tak ale ještě závod občas nabíral nové zaměstnance. Šlo ovšem pouze o přechodnou pomoc ve výrobě. Zprávy v roce 2011 říkaly, že prachatický závod Madety skončí v prosinci 2011. Nakonec ale padlo rozhodnutí, že výroba bude ukončena až začátkem roku 2012.

2012 – Změna majitele:
Výroba měla původně skončit v březnu 2012. Nakonec se poslední sýry v Prachaticích vyrobily až 25. května. Mezi tím se majitel snažil najít na areál Madety kupce. V dubnu měl areál nového majitele, společnost Rent Group. Ten ale celý prostor převzal teprve po skončení výroby a odvozu mlékárenských technologií, tedy v červnu 2012.

2013 – Demolice a zplanýrovaný areál:
V lednu prachatičtí zastupitelé odsouhlasili změnu územního plánu. Demoliční výměr společnost Rent Group získala teprve v únoru 2013. Zplanýrovaný areál pak dělníci opustili letos 24. dubna. Společnost Rent Group v době demolice zajišťovala potřebnou dokumentaci, jako projekt, územní rozhodnutí a připravovala vše k vydání stavebního povolení.

2013 - Začne se stavět:
Na konci letošního července společnost Rent Group podala žádost o stavební povolení. To nabylo právní moci v pondělí 30. září. Nový supermarket, podle zjištění prachatického deníku Kaufland, by se měl začít stavět přibližně do dvou týdnů. Po dokončení bude zastavěná plocha obchodního centra zabírat zhruba 4000 metrů čtverečních, polovina z nich připadne na prodejní plochu. V areálu vyroste přibližně 170 parkovacích míst a také stanoviště pro kontejnery na tříděný odpad. Navíc dojde k novému dopravnímu napojení, křižovatka v Krumlovské ulici bude řešena kruhovým objezdem. Zároveň se Rent Group zavázala postavit nové víceúčelové hřiště v Rumpálově ulici, tam je termín dokončení v letos v listopadu, pokud stavbu nepřeruší počasí. Podle posledních dostupných informací by měl být supermarket postaven v červnu roku 2014.