Během nich jsme si osvěžili některé znalosti, které jsme možná pozapomněli během uzavření kroužku, a navíc jsme se setkali se zajímavými lektory.

Navštívili jsme stanici Horské služby na Zadově, kde se děti seznámily s první pomocí u úrazů typických v zimě. Dozvěděly se mnoho zajímavého o lavinách a vyzkoušely si i hledání s pomocí lavinového vyhledávače.

Druhý projektový den nás zavedl do minizoo v Putimi u Písku. S dětmi jsme si zopakovali první pomoc u různých poranění způsobených zvířaty a od provozovatelky Jany Kozákové se dozvěděli i mnoho zajímavostí z jejich života. Třeba že klokaní máma v nebezpečí vyhodí mládě z vaku a zachraňuje vlastní život. Zážitek z akce nám nezkazilo ani studené počasí.

Společně jsme i zahájili letní prázdniny. Navštívili jsme cvičiště Základní kynologické organizace Prachatice, zopakovali si první pomoc u pokousání, a seznámili se s principy výcviku psů. Předsedkyně Lea Šveráková s kolegyní nám předvedly i to, jak vypadají soutěžní úkoly pro psy, a zodpověděly mnoho otázek.

Další den jsme navštívili sociálně terapeutické dílny Spolku Slunečnice ve Vimperku. Poznali jsme tak, co znamená zaměstnávání osob se zdravotním postižením, a na vlastní ruce zjistili, že výroba keramiky není žádná snadná věc.

Děkujeme všem spolupracujícím odborníkům z praxe a těšíme se zase někdy na viděnou!

K našim mladým zdravotníkům je samozřejmě možné se přidat – pravidelné schůzky začínají zase po prázdninách, nejbližší společnou akcí je srpnový týdenní kemp v termínu 16.-20.8. Podrobnější informace rádi poskytneme na e-mailu prachatice@cervenykriz.eu nebo telefonu 724 367 840.

Zuzana Pelikánová, ředitelka úřadu OS ČČK Prachatice