Vymysleli a nadchli se pro nápad, že připraví charitativní vystoupení své skupiny nazvané Držme Spolu Za Jeden Provaz. Za nápadem stojí Robert Kotlár, nevidomý Pavel Cina a Katka Knihová, kteří skupinu mladých tanečníků, zpěváků a hudebníků vedou.

Cena za pěveckou soutěž: Mladí Romové se zúčastnili rovněž soutěže NZPDM Bouda hledá talent 2021, kterou v době covidu pořádalo českokrumlovské Centrum pro pomoc dětem a mládeži. Na základě zaslaného videa Pěvecké trio z Větřní obsadilo 3. místo a obdrželo diplom i cenu.

„Děti ten nápad nadchl, chtějí na tom pracovat, tak jsme se dali dohromady,“ říká Robert Kotlár. „Přichystali jsme dohromady program, a jak to bude možné, chtěli bychom to rozjet.“ Pandemie koronaviru jim však nyní pochopitelně brání v secvičování programu. Vystoupení mládež z Českého Krumlova, Větřní, Černé v Pošumaví a Květušína plánuje zahájit scénkou z nemocničního prostředí na téma koronaviru, na kterou naváže taneční vystoupení s muzikou.

Přidal se i Petr Kotlár. „My se všichni známe od malička a Robert je můj strýc,“ říká. „Zúčastnil jsem se před lockdownem první zkoušky i s bráchou. Když můžu, chodím do této party. Třeba teď v sobotu jedu do Prahy natáčet klip v rámci výpomoci pro onkologické oddělení nemocnice pro děti nemocné rakovinou.“

Dívky a chlapci jsou pro vystupování vybaveni tanečními pestrobarevnými červenobílými a fialovozlatými kostýmy, na scénku jim prý přislíbila staré zdravotnické oblečení okresní nemocnice.

Nejmladším členem sboru Držme Za Jeden Provaz je jedenáctiletý Marián Gábor. Za normálních okolností nacvičují v klubovně Komunitního centra Rovnost ve Větřní několikrát týdně. Jejich pěvecký repertoár je široký, ale velkou část tvoří romské písně. „Naší nejoblíbenější je písnička Namištes man šunav,“ dodala děvčata.