V letošním roce ministerstvo vyhlásilo soutěže ve hře na kytaru, housle a klavír. Na krajské úrovni pak ještě proběhne soutěž orchestrů. V pondělí 24. února tak naplnili prostory prachatické ZUŠ kytaristé a houslisté, ve čtvrtek pak klavírní soutěž pořádala ZUŠ ve Vimperku. Všichni soutěžící i jejich učitelé se museli vypořádat především s poměrně velkými časovými limity pro jednotlivá vystoupení a nacvičit celý soutěžní repertoár zpaměti.

O hodnocení soutěže se staraly odborné poroty složené z učitelů úplně nezávislých, nebo u klavírní soutěže kombinací nezávislých porotců a zástupců zúčastněných škol. Každý soutěžící žák si domů odnesl nějakou cenu a diplom na památku. Ti nejlepší – na základě bodování a rozhodnutí porotců – postoupili do krajského kola soutěže.

V krajském kole v Českých Budějovicích budou náš okres reprezentovat ve hře na kytaru Jakub Fábera (ZUŠ Prachatice), Michaela Vyskočilová a Nikola Nusková (ZUŠ Vimperk) a Libuše Holmeisterová (ZUŠ Netolice). Ve hře na housle postoupili Anna Zíková a Matěj Toman (ZUŠ Vlachovo Březí), Barbora Vonášková (ZUŠ Stachy) a kvarteto Lada Bečvářová, Tereza, Barbora a Markéta Langovy (ZUŠ Prachatice). Na klavír v Českém Krumlově si zahrají Daniel Staněk, Anna Tomášková, Michal Kavlík, Ondřej Červený a Karolína Karasová (všichni ZUŠ Vimperk), Lukáš Heinzl (ZUŠ Prachatice) a absolutní vítěz Karel Leskovec (ZUŠ Vlachovo Březí).

Jakub Weiss