„Bude to má premiéra a mohu říct, že bych normálně ani k volbám nešel. Protože je mi dvacet let, o politiku jsem se nikdy dřív nezajímal. Dnes je to ale jinak, události, které se totiž dějí mezi mnoha politiky, se nedají přehlédnout. Vždyť každou chvíli se ve zprávách něco objeví a nejsou to zrovna věci, které bychom měli nadále tolerovat. A tak asi jako ostatní, i já jsem celkem nespokojený a o svou budoucnost se docela bojím,“ komentoval Standa s tím, že důležité je, aby šli volit všichni. „Samozřejmě tedy ti, co dovršili potřebného věku,“ upřesnil s úsměvem.
„Musíme současný stav prostě změnit, protože lidí, kteří volí strany, jež nás stále zahrabávají do větších problémů, je stále hodně. Dluhy se totiž jen navyšují i přesto, že my dáváme do státní kasy stále víc peněz. A není ani zřejmé, kam naše peníze vůbec putují dále,“ zdůvodnil.
Zároveň ale nezkušený volič přiznal, že je vlastně zvědavý, jak to u voleb vlastně chodí a také, zda jeho hlas nějak situaci ovlivní.
„Nevím, jestli tím něco změním, budu ale v to doufat. Snad se nás u voleb sejde víc a současné vládě to ukážeme. Také začínající politici a političky si třeba uvědomí a především se poučí z toho, že my nebudeme mlčet a donekonečna politické excesy tolerovat, už jich je až moc,“ tvrdil.
V letošním roce se stále více mluví i o mladých a jejich vlivu, který by mohli mít na výsledky voleb. Z oslovených deseti se tak na otázku, zda k volbám půjdou, kladně vyjádřila téměř celá desítka. Přání prvovoliče Standy by tak mohlo být splněno. Vše ovšem ukážou až samotné volby.