Jde o šestý ročník Memoriálu Václava Maurice. Od 20 hodin se diváci mohou těšit na požární útoky nejmenších dětí v kategorii přípravka, po setmění vyrazí na trať kategorie mladší a starší děti. Přijedou i děti z okresu Blansko.

"Výhradně dětské soutěže si srdce diváka požárního sportu a závodníků samotných získávají až v posledních letech. Mezi průkopníky v pořádání dětských hasičských klání patří hasiči z Benešovy Hory. Již před šesti lety, na počest dlouholetého člena sboru Václava Maurice, uspořádali první z nich. Navíc se jednalo o jedinou soutěž pro děti na území kraje, která se koná v noci," uvedl Jakub Vácha.

V letošním roce se budou mít pořadatelé i mladí hasiči co ohánět, aby překonali loňský velice úspěšný ročník. "Zúčastnilo se ho na čtyřicet družstev dětí. Nejednalo se pouze o mladé hasiče z celých jižních Čech. Benešovští přivítali dva sbory hasičů z okresu Blansko. Jejich návštěva je potvrzena i na letošní ročník. Děti budou samozřejmě rozděleny do třech kategorií. Od dvaceti hodin se diváci mohou těšit na požární útoky nejmenších dětí v kategorii přípravka, po setmění budou následovat kategorie mladší a starší děti," doplnil Jakub Vácha.

hasiči z benešovy Hory proto všechny příznivce zvou na dnešní noční dětskou a mládežnickou soutěž. Ta je mimochodem součástí jedné z hasičských soutěží, která je přes léto na Prachaticku pořádána. "Soutěž spadá do Šumavské hasičské ligy. Výsledky z Benešovy Hory tedy mohou ovlivnit výsledné pořadí dětských týmů," zdůraznil Jakub Vácha a dodal, že na „noční v Benešovku" se všichni těší ze skvělých výsledkům nebo mimořádně hojné účasti družstev. "Legendární je totiž skvělá atmosféra a bezvadná organizace celé akce," uzavřel Jakub Vácha pozvánku na dnešní noční soutěž v Benešově Hoře.