Novináře o tom starosta města Bohumil Petrášek a jeho zástupkyně Jaroslava Martanová informovali prostřednictvím společného prohlášení.
„Při posouzení současné situace máme i důvodné obavy, aby při konání mítinku, případně po jeho skončení, nedošlo k eskalaci nepřátelských nálad a následně k fyzickému ohrožení občanů a jejich majetku žijících v té části města, kde se má mítink konat a v ulicích, jež vedou na náměstí,” uvedli.
Petrášek a Martanová ve zdůvodnění poukázali také na fakt, že v době, kterou si DSSS pro shromáždění zvolila, se budou v blízkosti vimperského náměstí konat adventní trhy a další program spojený s adventem.


Oznámení o tom, že DSSS ve Vimperku svolává mítink, obdržela vimperská radnice ve středu minulý týden. Rozhodnutí shromáždění zakázat pak vydala v pondělí vpodvečer.


Zástupci dělnické strany s rozhodnutím města Vimperk nesouhlasí, a tak další krok na sebe nenechal dlouho čekat. Včera dopoledne místopředseda DSSS Jiří Štěpánek uvedl: „Dělnická strana dnes odeslala proti rozhodnutí Městského úřadu ve Vimperku žalobu ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích, který by měl vynést verdikt do tří dnů. V případě kladného rozhodnutí se mítink ve Vimperku uskuteční v plánovaném termínu.”