Krátce před začátkem ustavujícího jednání vimperských zastupitelů byla na současném místostarostovi znát značná nervozita. Jak výsledek hlasování hodnotí sám Jiří Cais a co vše na něho čeká, řekl Prachatickému deníku po skončení jednání.


Zaskočil vás zisk jedenácti hlasů, tedy o dva hlasy víc, než získala starostka Jaroslava Martanová?
Překvapen jsem samozřejmě byl, protože jsem očekával pouze křehkou podporu devíti hlasů od koaličních partnerů. Jsem velice rád, že to tak dopadlo.


Zvažoval jste už v hlavě, kdo vám ty tři hlasy dal? Přece jen, pokud odečteme, předpokládám, váš hlas, se všemi zbylými osmi hlasy koaličních partnerů jste počítat nemohl?
Pochopitelně jsem to zvažoval a těch variant je v současné chvíli víc. Nedokáži zcela jistě říct, jestli to byl Petr nebo Pavel.


Je to pro vás podstatné, nebo to necháte být?
Pro mne by to byla zajímavá informace, samozřejmě, ale zjišťovat záměrně to nebudu.


Máte pocit, že tímhle rozhodnutím končí veškeré elektronické dohady, zda budete dobrým místostarostou?
Doufám, že ano, budu se o to snažit.


Víte již, jaké kompetence s funkcí místostarosty také přeberete?
Bavili jsme se o tom s paní starostkou a doufám, že v nejbližších dnech si přesně vymezíme kompetence. Mám samozřejmě plán, co bych chtěl dokázat a udělat. Mojí prioritou by aktuálně byla změna komunikace radnice směrem k veřejnosti. Myslím si, že v současné chvíli není a v minulé době nebyla zcela ideální. Chtěl bych využít všechny moderní způsoby komunikace z veřejností.