To, že si Volarští vytáhli Černého Petra s výběrem firmy, která měla podle smlouvy zrekonstruovat místní bazén, ví vedení města už pár týdnů.

Plány na rekonstrukci vnitřních prostor krytého plaveckého bazénu ve Volarech jasně naznačují, že zvolený směr se orientuje jak na sport a plavání, tak na relaxaci a nejmenší návštěvníky.Plány na rekonstrukci vnitřních prostor krytého plaveckého bazénu ve Volarech jasně naznačují, že zvolený směr se orientuje jak na sport a plavání, tak na relaxaci a nejmenší návštěvníky.Autor: Poskytl MěÚ Volary

A protože jednání nikam nevedla, rozhodli se radní, že s firmou, která podle pravidel vyhrála výběrové řízení, ukončí smlouvu. „Teď nám firma předává staveniště,“ potvrdil Jan Zámečník z volarské radnice.

Rozestavěný bazén město převezme zpět a zároveň i zmapuje, kolik prací je skutečně hotových, ale už nyní je jasné, že původní termíny dokončení stihnout nemůže. „Rozhodně ne. Musíme upravit projekt, vyhlásit nové výběrové řízení a vybrat další firmu, která bude v pracích pokračovat. Mluvit o termínech dokončení teď nedokážeme,“ dodal.