„Chceme udržet a vylepšovat náš sjezdový areál a předpokládáme, že by to mohlo mít druhotný efekt na poskytování služeb místních podnikatelů. Nicméně pořád nemáme dostatek ubytovacích kapacit zejména pro turisty,“ zdůvodnil rozhodnutí starosta Jiří Vacek.


Právě proto zastupitelé schválili smlouvu o poskytnutí dotace z ROP na vybudování turistické ubytovny. „Projekt už máme hotov, teď jsme v konečné fázi, máme již i stavební povolení. Termín zahájení by měl být na přelomu května a června. Dotaci máme předschválenu a doufáme, že bude smlouva podepsána i na ROPu. Čeká nás pak ještě vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby,“ doplnil Vacek.


Turistická ubytovna, která by měla vzniknout přestavbou objektu, ve kterém se do července loňského roku nacházel úřad městyse, počítá s kapacitou pětadvaceti lůžek. „Měla by to být jediná služba v objektu poskytovaná. Spoléháme se na to, že návazné služby, tedy stravování, nabídnou ubytovaným místní restauratéři a obchody. Plánujeme běžný ubytovací standard, aby nemusela být cena za lůžko přemrštěná,“ ubezpečil starosta. Provozovatelem ubytovny by měl být městys. Podle slov Jiřího Vacka je počítáno s tím, že v přízemí budoucí ubytovny by mělo vzniknout i menší turistické informační centrum. „Jsme jednou z mála šumavských obcí, kde není informační středisko. Proto chceme něco podobného vytvořit v tomto objektu s tím, že by správce objektu fungoval současně i v informačním středisku,“ dodal Vacek.


Podíl obce se předpokládá ve výši kolem dvou milionů korun. „Náš podíl by měl být směřován hlavně na pořízení vnitřního vybavení objektu. Jinak chceme zachovat vnější vzhled, který sem architektonicky zapadá a rekonstrukce a přestavba se bude týkat vnitřních prostor. S ohledem na stáří objektu v tuto chvíli nevíme, co nás při rekonstrukci čeká,“ uzavřel Vacek