O koupi areálu rozhodli zastupitelé při jednání v tomto týdnu. „Jde o strategické místo pro stavbu záchytného parkoviště pro Vimperk, nic takového nemáme,“ upřesnila Jaroslava Martanová s tím, že město v současné době také prověřuje možnost postavit spolu s parkovištěm i návštěvnické centrum Šumavy. „Chtěli bychom ho postavit společně s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a Správou Národního parku Šumava. Momentálně prověřujeme, zda do toho s námi další subjekty půjdou,“ vysvětlila vimperská starostka s tím, že by lidé ona jednom místě dostali informace a tipy na zajímavá místa Vimperka a Šumavy i Bavorského lesa.

Nově je úsekové měření rychlosti také ve vimperské ulici Sušická.
Měřiče rychlosti u Vimperka řidiče zpomalily

Město chce určitě plechové haly odstranit a v nejbližších dnech začne hledat projektanta na demoliční práce. Návštěvnické centrum ale určitě nebude příští rok. Pokud se město Vimperk domluví se Správou NP a Jihočeskou centrálou cestovního ruchu, začnou během roku 2021 společně pracovat na studii. „Pokud se nedomluvíme, postavíme tam jen parkoviště,“ uvedl Zdeněk Kuncl, místostarosta Vimperka. Zároveň dodal , že vedení města má jasno, že v lokalitě nechce průmyslovou výrobu. „Tím, že jsme areál koupili, to máme pod kontrolou,“ vysvětlil. Navíc zjara se otevře nově opravený vimperský zámek a z nového parkoviště se k němu lidé dostanou pěšky za asi patnáct minut. „Lidé tak projdou městem a třeba utratí nějaké peníze,“ uvažuje o možné podpoře místních podnikatelů Zdeněk Kuncl.

Část společnosti SAK se už před sedmi lety přestěhovala k osadě Hrabice a město se tak celou dobu na možný odkup areálu připravovalo. Nyní u Hrabic dokončuje stavbu druhé výrobní haly.