Jako první vystoupil projekt mladého trumpetisty Miroslava Hloucala, který si ke spolupráci přizval výborné česko – slovenské jazzové muzikanty.
Ve druhé kapele působil jako lídr pianista Augustin Bernard. Tato kapela sestavená z pražských a libereckých hráčů vystupuje pod názvem S Gustem. „V Prachaticích se jako v předchozích dvou letech konalo semifinále této soutěže. Na české straně je akce pořádaná festivalem Bohemia JazzFest. Z německé strany se na soutěži podílí bavorský festival Jazz an der Donau,“ upřesnil k semifinálovému klání organizátor Rudy Linka, který společně s Otakarem Svobodou z České televize a německým hudebníkem Ralphem Huberem zasedl v porotě.

„Ze spousty nahrávek jsme vybrali dva projekty, které nás nejvíce zaujaly. Podmínkou soutěže byl i věk členů kapely, který nesměl překročit 29 let. Každá skupina pak v divadle měla 40 minut na své hudební vystoupení,“ uvedl Linka. Podle jeho slov nelze hodnotit hudbu jako takovou. „Chtěl jsem, aby diváci v divadle pro muzikanty vytvořili jakousi atmosféru jazzového klubu. Nezáleželo nám ani na tom, kolik not kapely zahrají špatně a kolik dobře. Chtěli jsme, aby muzikanti navázali kontakt s obecenstvem, aby hudbu hráli srdcem,“ vysvětlil Linka.

Vítězem semifinále se nakonec stala kapela Miroslava Hloucala, která se tak hned další den představila divákům v německém Straubingu. „Kvarteto Miroslava Hloucala bylo podle nás přeci jen o malý kousek lepší. Jsem moc rád, že diváci v Prachaticích přijali kapely příznivě. Bohemia JazzFest se blíží. V létě se máme rozhodně na co těšit,“ uzavřel Rudy Linka.