Už je rozhodnuto, v jakých profesích nabídne městský hotel Bobík lidem práci?
Sháníme různé pozice, zveřejnili jsme nabídku v různých periodikách včetně místní kabelové televize. Hledáme prakticky všechny profese, to znamená od té nejvyšší, což je provozní, účetní, přes obslužný personál restaurace, kuchyně, recepce až po personál konopných lázní. Na všechna pracovní místa se zájemci mohou hlásit písemně do konce května na adrese Městský hotel Bobík, Náměstí 325.

Po Volarech se šíří zprávy o tom, že už volná místa nejsou. Skutečně už máte vybráno?
Do konce května mohou poslat svou nabídku, ale pokud se opozdí a budou mít v hotelu zájem pracovat i po tomto termínu, nic se neděje. Ze začátku počítáme s nižším počtem zaměstnanců, který se pravděpodobně v některých pozicích v následném provozu může zvýšit. Samozřejmě počítáme i s možností, že někteří v průběhu několika měsíců odejdou, takže je pravděpodobné, že další pracovní místa budou i později a rozhodně stav zaměstnanců v době otevření hotelu nebude konečný.

Ve výčtu profesí, které pro městský hotel hledáte, chybějí pokojské a uklízečky. Proč?
Pokud se týká pracovních míst pro pokojské a uklízečky, ty v tuto chvíli nehledáme. Není totiž zcela rozhodnuto, jestli by to byly zaměstnankyně přímo Městského hotelu Bobík, nebo by je pro hotel zajistila firma jako své zaměstnance. O tom není stoprocentně rozhodnuto a více bude zřejmé až po jednání s provozním hotelu, který ještě nebyl vybrán. Je tedy možné, že budeme pokojské a uklízečky hledat také, ale to teprve vyplyne a nebylo by to dříve než v průběhu června případně na začátku července.

Zmínil jste poměrně neurčitě počet lidí, které pro provoz hotelu budete potřebovat. Můžete být konkrétnější?
Přesný počet zaměstnanců v hotelu při jeho otevření, ani konečný stav v dalším provozu v tuto chvíli nedokáži říct. Vše bude totiž záležet na tom, jaké představy bude mít nový provozní hotelu. Detaily, zda budeme zaměstnávat čtyři číšníky, nebo šest a čtyři recepční, to bude záležet na jeho odborném posouzení. Ani já ani Vít Pavlík nejsme v oboru profesionálové, proto pro nás bude rozhodující náhled odborníka. Takže přesnější informace budeme mít až začátkem června.

Jinými slovy to znamená, že hodně bude záležet na tom, koho vyberete jako provozního hotelu?
Pozici provozního budeme obsazovat jako první. S ním pak budeme vybírat další zaměstnance. Tipy máme, přihlásilo se nám několik lidí, ale i pro tuto funkci platí, že nic není rozhodnuto a zájemci se mohou hlásit až do konce května. Hned potom budeme kontaktovat zájemce na další pozice a vybírat další personál.

Provoz hotelu má svá specifika a totéž určitě platí i o provozu konopných lázní. Bude za ně provozní odpovídat, nebo je bude mít na starost jiný zaměstnanec hotelu?
Pokud se týká provozu konopných lázní, to je samozřejmě specifická záležitost, kterou chceme dál konzultovat s firmou, která bude dodávat veškeré zařízení a produkty do konopných lázní. Počítáme s tím, že funkce provozního by byla koncipována spíše jako ředitel hotelu s odpovědností za celý provoz, tedy za ubytovací, stravovací část, ale možná i za provoz konopných lázní. Tenhle detail jsme zatím ještě neřešili.

Specifickou záležitostí je také minipivovar. Už máte vybraného sládka?
Sládka budeme vybírat ve spolupráci s firmou Pivo Praha, která vyhrála výběrové řízení na dodávku minipivovaru a s ní doladíme detaily personální, i co se týká četnosti vaření piva. Rozhodně ale nebudeme potřebovat sládka na plný úvazek. Jde o to, zda se bude pivo vařit jednou za čtrnáct dní, nebo jednou za měsíc. Je možné, že sem bude sládek podle potřeby dojíždět, i že to bude někdo z místních obyvatel. Určitě by to ale nebyl jeden ze stálých zaměstnanců hotelu na plný úvazek.

Jak pokračují stavební práce a vybavování hotelu?
Hotova je hotelová ubytovací část, hotova je kuchyň včetně vybavení, stavebně technicky je hotovo téměř celé přízemí hotelu. Momentálně se už pracuje hlavně v suterénu, kde budou konopné lázně. Tam dochází k dolaďování projektu ve spolupráci s dodavatelskou firmou pro konopné lázně. Podle posledních informací je ve výrobě minipivovar a hotový je do detailu i projekt minipivovaru. V tuto chvíli nepočítáme s tím, že by se při otevření čepovalo pivo už uvařené přímo v hotelovém minipivovaru, ani to dodavatelská firma negarantovala, byť už bude minipivovar hotový a bude se v něm pivo vařit.


Volary ale již několik let mají své pivo, které pro město vaří zvíkovský pivovar pro Slavnosti dřeva. Nepočítáte s tím, že by tohle speciální pivo nahradilo to vařené přímo v hotelu alespoň na jeho otevření?
Jestli budeme mít při otevření pro návštěvníky pivo, které se vaří například pro slavnosti dřeva, nebo to bude pivo jiné, není rozhodnuto. Každopádně máme nabídky od jiných malých pivovarů, takže pivo při otevření rozhodně bude, jaká značka, rozhodnuto není.