Půjde o detašované pracoviště lhenické mateřinky. Před rokem městys Lhenice díky iniciativě zastupitelstva Mičovic podal žádost do dotačního programu na zvýšení kapacity mateřských škol. Vytvořit školku v Mičovicích jako detašovaného pracoviště školky ve Lhenicích se ukázalo jako nejsnadnější a nejrychlejší způsob. V posledních letech nestačila kapacita lhenické školky uspokojit všechny zájemce o přijetí a mičovické děti byly znevýhodněny jiným trvalým bydlištěm.

S žádostí byl městys úspěšný v během příštího školního roku by tak mělo detašované pracoviště začít fungovat. „Oslovily nás maminky dětí, jestli by nebylo možné vybudovat školku v Mičovicích,“ přiblížila začátek celé akce Miluše Schwingerová, mičovická zastupitelka, se slovy, že je pyšná, že se akce podařila a rodiče děti nemusejí nikam vozit.

Zastupitelé dali myšlence zelenou a městys Lhenice podal žádost o dotaci, s níž byl úspěšný. „Školka vznikne v budově obecního úřadu, kde historicky už sídlila. Zahrada bude navazovat na budovu. Každý rozvoj v obci je dobrý a jsme za něj rádi,“ poznamenal Luboš Bárta, starosta Mičovic.

„Jedním slovem, školka bude vymazlená,“ říká Kateřina Vanková, ředitelka lhenické mateřské školy. Doplnila, že se bude jednat o jednotřídní heterogenní školku s maximální kapacitou dvaceti dětí. Doplnila, že učební pomůcky a hračky pro děti byly vybírány podle nejnovějších zkušeností a trendů, půjde o kvalitní a atraktivní výrobky.