VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezibrány budou plné rocku

Prachatice – Letošní festival Mezibrány nenabídne cestu mezi hudebními žánry, jako tomu bylo v loňském roce, ale vrátí se ke svému rockovému jádru.

30.5.2012
SDÍLEJ:

Michal PiloušekFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Hlavní hvězdou festivalu budou metaloví bardi Krucipüsk. Mezibrány kromě nich nabídnou dalších čtrnáct kapel na dvou velkých pódiích a kromě hlavního večera i předprogram, který nabídne folk, jazz i tradiční vernisáž děl mladých umělců. Festivalem navíc začne program Prachatického hudebního podzimu, největšího počinu, který nový ředitel Kulturních a informačních služeb Města Prachatice Michal Piloušek zatím připravil.

Budou v letošním roce Mezibrány tématicky zaměřené, nebo budou nabízet z každého žánru něco, jako v loňském roce?
V letošním roce bude festival Mezibrány součástí koncepce celého Prachatického hudebního podzimu. V této koncepci Mezibrány zabírají místo pro mládež. Není to ale tak, že bychom festival nabízeli pouze mládeži. Stylově je ale mnohem více než dříve samotný festival zaměřený na rock. V hlavním programu letos nebude místo pro jazz a folk, jak tomu bylo dříve.

Kdy se těmto žánrům budete věnovat?
V letošním roce chceme proměnit i ten týden před festivalem, který bude jako tradičně patřit předprogramu festivalu. Ten dozná zásadních změn. Samozřejmě i letos chceme, aby se tam objevila vernisáž, promítání filmu a autorské čtení. Dříve ale v předprogramu dostávali šanci především ti, kteří se „nevešli" do hlavního programu. Tím pádem i předprogram částečně ztrácel na kvalitě a byl určen především pro Prachatičáky. To chceme změnit. I předprogram by měl mít vlastní propracovanou dramaturgii, kdy bude třeba jeden den patřit pouze jazzu. Nechceme už předprogram stavět na dobrovolném vystupování umělců, naopak. I na něj chceme umělce zvát. A vystupující, kteří se objeví v předprogramu, budou kvalitativně stejní jako ti, kteří vystoupí na velkých pódiích Mezibrán. Předprogram jen bude patřit jiným žánrům, festival bude rockový.

Je už známa i finální podoba předprogramu?
Máme už stanovenou koncepci po jednotlivých dnech, ale čekali jsme na to, jak dopadnou granty a jak jsme na tom se sponzory. Teď se podepíší smlouvy a vyhodnotí další možnosti ve financování akce. Potom všechny získané peníze sečteme a uvidíme, jaké interprety se za ten obnos podaří přemluvit k vystoupení. Je to tak, že i do předprogramu Mezibrán chceme v letošním roce investovat. V letošním roce se nám výjimečně podařilo získat dostatek prostředků ze státního sektoru, z grantů a od města, takže chceme, aby podle toho festival vypadal.

Plánujete nějak rozšířit možnosti propagace festivalu?
Právě to je náš klíčový úkol. V letošním roce chceme propagaci výrazně posunout vpřed. začal jsem například jednat se všemi informačními centry v jižních Čechách o tom, že bychom mohli vzájemně spolupracovat. Navzájem si budeme pomáhat třeba výměnou plakátů. Tím se uspoří poměrně velká částka, navíc se i lidé odjinud dozví, co se u nás zajímavého děje – a naopak, co se děje v jiných městech. Pro nás je to jistota i v tom, že víme, že plakáty budou ve správnou chvíli tam, kde je potřebujeme. Vzpomínám na to, jak mí kamarádi vylepovali plakáty po cestě do Českých Budějovic na každé autobusové zastávce. Tohle bude poněkud sofistikovanější (smích) a jsem rád, že to zkusíme.

Mluvili jsme o Prachatickém hudebním podzimu. O co se bude jednat?
Podzim je největším programovým projektem, který v letošním roce připravujeme. Je to novinka, která nic neruší, zavedené zůstává. Myslím tím divadelní program, předplatné dvou řad, balety i alternativní vystoupení a besedy nebo cestopisy. K tomu se nově přidá program s vlastní dramaturgií, který přinese sérii pravidelných pořadů. Vše se týká hudby. Podtitul letošního podzimu je „Mluvíme kytarou". Tento podtitul je ale jen linkou, která se vine napříč celým programem, neznamená to, že by vystupovali jen kytaristé. Ale to nejlepší z celého podzimu kytaristé budou, to prozradit mohu. Jinak jsou tam všechny druhy hudby. Mě samotnému je nejblíže znovu rock, tento pořad se bude jmenovat „Rock atd", kde vystoupí například Kamil Střihavka nebo Michal Pavlíček se svou kapelou, Blue Effect, Oskar Petr a Roman Dragoun a další. Na opačném pólu bude seriál „Odpolední čaje". Ty byly v minulosti velmi oblíbené. Obnovujeme je progresivní cestou, takže čaje už nebudou hrány jedinou kapelou, jak to bývalo obvyklé, že každou neděli hrálo Tornádo, teď budou vždy jednou za měsíc patřit jedné kapele. Kromě klasických tanečních orchestrů se představí i „čaje" zaměřené na soul nebo reggae. Budou to akce odpolední, k posezení a poklábosení s přáteli u dobré hudby, na kterou si mnozí určitě budou chtít i zatančit.

Jak vysoké vstupné mají fanoušci očekávat?
Samozřejmě bude vstupné rozdílně vysoké, podle náročnosti interpretů. Ale do mezí Tomáše Kluse, který stál čtyři stovky, bych se rozhodně nikdy dostat nechtěl. Snažil jsem se to plánovat tak, aby to utáhl KIS i fanoušci. Jde totiž především o to, abychom nabídli lidem to, na co opravdu přijdou.

Budou i další pořady?
Bude i pořad „Jazz and Blues", přičemž pokračujeme v tom, co KIS už dříve dělal, takže zveme i umělce z Ameriky a i ty lidi, kteří tady už hráli. V pořadu „Folk" vystoupí třeba Jaroslav Hutka nebo Xindl X, a taky akce mimo – Podzimní slavnosti nebo Vánoční Mezibrány. Každý týden bude zkrátka nějaká akce z tohoto programu.

Kde se budou tyto akce odehrávat?
V co největší možné míře chceme využívat Parkán, dokud to dovolí počasí, něco bude i na Huláku a co nejvíce akcí chci dostat do Národního domu. Tam si mohou fanoušci vybrat, zda chtějí sedět či stát, a mohou si dát i něco i pití. Navíc jsme našli akustické řešení, které dovolí Národ tímto způsobem dostatečně využívat. Vybrané akce budou ale i v Městském divadle.

Michal Piloušek
Narodil se v roce 1989. Chodil na Základní školu Zlatá Stezka a prachatické gymnázium, studoval v Brně i v Praze. Byl hokejovým gólmanem brněnského Ytongu, hrát hokej zkusil i v zámoří v Bostonu. Poté se začal věnovat triatlonu, připravuje například prachatickou Xterru. Další nutností k životu je pro něj hudba – je bubeníkem českobudějovických Inverted a prachatických Black Spirit Rose. Pořádá festival Mezibrány. V letošním roce se stal ředitelem prachatického KISu.  

Autor: Radek Štěpánek

30.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 600 Kč

Montážní dělníci výrobků z kombinovaných materiálů montážní dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12600 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Jedná se o montáž výrobků z plastů, obsluha strojů vyrábějící plastové součásti a následná montáž, zkušenosti s výrobním závodem výhodou, Výhody:, - zajištěné ubytování, příspěvek na dojíždění, závodní stravování, - způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem -, e-mailem nebo telefonicky, Kontakt:, - Šimek Marek, tel.: 774492941, e-mail: simek@aktivteam.cz. Pracoviště: Aktivteam sv s.r.o.- pracoviště, Krumlovská, č.p. 979, 383 01 Prachatice. Informace: Marek Šimek, +420 774 492 941.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 100 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač - prodavačka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Obsluha zákazníků, drobné pečení a vaření, objednávky a starost o celkový chod a údržba kultury prostředí., Vyžadujeme: vstřícný přístup k zákazníkům, zájem o zdraví nebo zdravou životosprávu, dlouhodobou spolupráci., Výhody: stravování zdarma, zvýhodněný nákup všeho zboží, některé nápoje zdarma, pohodový kolektiv, možnost kreativního vyžití při tvorbě, krásné prostředí. , Kontakt:, - Radiměřská Lenka, tel.: 736 684 556, e-mail: le.ra@email.cz. Pracoviště: Biowaves group spol. s r.o.- provozovna fresheria, Bavorovská, č.p. 47, 384 11 Netolice. Informace: Lenka Radiměřská, +420 736 684 556.

Výroba - Výroba Ruční balič 14 000 Kč

Ruční baliči balič/balička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 34. Poznámka: Vzhledem ke stále se rozšiřující výrobě hledáme zaměstnance na nové výrobní linky při balení čokolády., Zaměstnanecké výhody:, naturální odměny, možnost ubytování, Pro více informací kontaktujte Lenku Wimbersky na TEL: 388 304 210 nebo e-mailem na: lenka.wimbersky@fsgruppe.com.. Pracoviště: Fetter + spiritini konfex s.r.o. - prachatice, Nebahovská, č.p. 68, 383 01 Prachatice. Informace: Lenka Wimbersky, +420 388 304 210.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitel/-ka všeobecně vzdělávacích předmětů na SŠ - Anglický jazyk. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, - magisterský stupeň VŠ v oboru učitelství všeobecně vzdělávacích předmětů SŠ nebo, - magisterský stupeň VŠ v neučitelském oboru - Anglický jazyk + učitelství SŠ nebo , - magisterský stupeň VŠ v oboru učitelství cizích jazyků nebo, - magisterský stupeň VŠ v oboru cizího jazyka + studium pedagogiky nebo, další varianty pro splňující odbornou kvalifikaci dle zák. č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících,, případně zkouška z Anglického jazyka na úroveni minimálně C1., Možno plný i zkrácený úvazek., Zaměstnavatel poskytuje 40 dnů dovolené, zvýhodněné stravování, příspěvek na rekreaci., , Zájemci zašlou email na adresu binderova@stredni-skola.eu. Pracoviště: Střední škola a základní škola, vimperk, nerudova 267, Nerudova, č.p. 267, 385 01 Vimperk. Informace: Michaela Binderová, +420 734 200 749.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Helena Žípková (na snímku) darovala do Kabelkového veletrhu Deníku bižuterii.

Do redakce donesla tašku bižuterie

Ilustrační foto

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2018

Cyklista zraněním podlehl

Bučina - Již 23. obětí tragických dopravních nehod na jihočeských silnicích se stal cyklista, který se zranil při pádu ve středu 18. července na cestě z Bučiny na Knížecí Pláně. Potvrdila to Martina Joklová, prachatická tisková mluvčí Policie ČR.

Fréza už je v Chrobolech

Chroboly – Už dnes (20.7.) se přesunula technika z úseku vozovky z Příslopu do Záhoří přímo do Chrobol. Potvrdil to Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic.

Kabelkový veletrh letos již popáté

Tisíce a tisíce kabelek a dětských knih. Stovky kousků bižuterie, šátků a kravat. To vše prošlo čtyřmi ročníky Kabelkového veletrhu pořádaného regionálním Deníkem v českobudějovickém IGY Centru.

Centrum Suchdolu zdobí medonosné květiny

Suchdol nad Lužnicí – Po dokončení kompletní stavební rekonstrukce náměstí bylo potřeba vrátit do středu města zeleň.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT