Zastupitel Pavel Dvořák otevřel při pondělním jednání otázku staveb na městském pozemku, které jejich vlastník staví bez platného stavebního povolení. „Radní o tom vědí minimálně od léta loňského roku a do dneška tyto černé stavby zůstávají bez jakékoliv reakce ze strany města," zdůraznil zastupitel s tím, že město neuplatnilo vůči stavebníkovi sankce plynoucí 
z uzavřené nájemní smlouvy.


To, že dva rodinné domy 
a betonové oplocení pozemku jsou dnes již téměř hotovy 
a stojí bez řádného stavebního povolení, nezpochybnil ani jejich vlastník Jiří Pobl. Současně ale uvádí, že za něho stavební povolení vyřizoval někdo jiný a ten mu tvrdil, že vše je vyřízené. Ale nebylo, na což jej krátce po zahájení stavebních prací upozornil stavební úřad. „Chtěl jsem vědět, co se děje a vedoucí stavebního odboru mne ujistil, že mohu stavět dál, ale musím zažádat 
o dodatečné povolení stavby, proto jsem stavěl dál," tvrdí Jiří Pobl. Podle něho základní problém nastal v tom, že odmítl zaplatit padesát tisíc korun jednomu ze spoluvlastníků přístupové komunikace za její užívání. Právě jeho souhlas měl být pro vydání stavebního povolení podstatný.


Tajemník MěÚ Vimperk Zdeněk Ženíšek Deníku potvrdil, že má od Jiřího Pobla stejné informace. Odmítl však pravdivost jeho tvrzení. „Požádal jsem pana Pobla, jestli má pro svá tvrzení důkazy, ať je předloží, dosud se tak ale nestalo," dodal.


Ještě ostřeji se do úředníků pustil Pavel Pek, majitel jedné z nemovitostí, kterému vadí stavba plotu a přístup nového souseda. Právě jemu měl Jiří Pobl odmítnout zaplatit za užívání komunikace. „Myslím si, že korupce na městském úřadě jen kvete," naznačil Pavel Pek.