Iniciativa Za bezpečné město, která vznikla v září po útoku skupiny nepřizpůsobivých obyvatel na pracovníky jedné ze soukromých provozoven a iniciovala petiční akci podpořenou více než 1300 obyvateli Vimperku, zaznamenala pozitivní posun ke zvýšení bezpečí alespoň v tom směru, že městská policie v příštím roce dostala peníze na další mzdové náklady. Ty využije nejen pro jednoho strážníka navíc oproti současnému stavu, ale především na trvalou nepřetržitou obsluhu kamerového systému. Navýšení mzdových nákladů se stalo součástí rozpočtu města pro příští rok a představuje 247 tisíc korun na plat dalšího strážníka a více než 650 tisíc korun pro obsluhu kamerového systému.
Podle vrchního strážníka Městské policie Vimperk Daniela Ziemby se jedná o koncepční řešení dlouhodobě podhodnoceného stavu u městské policie. Jak uvedl, v současnosti mají strážníci enormně vysoký počet přesčasových hodin a pokud by se to nezměnilo, nebyla by městská policie schopna udržet nepřetržitý režim služeb.
Na druhou stranu se bude muset velitel městských strážníků obejít bez nového služebního vozidla, byť i to je údajně na hranici provozuschopnosti.