Nepopulární krok navrhl nový jednatel Sportovního zařízení Prachatice Martin Kutlák. Radní s jeho návrhem ještě před začátkem sezony 2023 souhlasili. Vysvětlují, že jde jen o mírné navýšení cen, aby se alespoň částečně korigovala každoročně rostoucí provozní ztráta. Podle jednatele Sportovního zařízení Prachatice není zdražení vstupného na koupaliště na jihu Čech nic výjimečného, vstupné na koupaliště zdražila i ostatní města.

Celý den za stovku

Celodenní vstupné pro dospělé tak v letošní sezoně bude stát o třicet korun více, zdražuje se na stokorunu. O dvacetikorunu si za celý den připlatí děti ve věku od tří do patnácti let, senioři nad 65 let a ZTP, ti nově zaplatí vstupné 60 korun. Novinkou v ceníku vstupného na Hulák v letošní sezoně je tzv. zvýhodněné rodinné vstupné 2 dospělí + 1 dítě. To vyjde na 240 korun. „Příplatek za další dítě je čtyřicet korun," doplnil s tím, že u všech zmíněných kategorií bude dostupné časově zkrácené hodinové vstupné. Ideálně by Prachatičtí chtěli mít otevřeno více než 58 dní a návštěvnost vyšší 15 000 lidí za sezonu, což jsou čísla vypočtená průměrem z posledních let.

Ve Vimperku opět hoří. Tentokrát v bowlingu hotelu Zlatá Hvězda.
Další požár ve Vimperku. V bowlingu hotelu Zlatá Hvězda je škoda přes 10 milionů

Během letních prázdnin je na Huláku otevřeno denně od 10 do 20 hodin. Brány koupaliště zavře pouze deštivé počasí. V létě pro krytý bazén v Prachaticích platí odstávka. Informace o tom, zda je areál otevřen, jsou k dispozici na webových stranách města Prachatice.

Letos o deset korun navíc

K mírnému zdražení vstupného pro letošní sezonu došlo také ve Vimperku. Tamní letní koupaliště v Sušické ulici podražilo na celodenním vstupném na osobu o desetikorunu, jak pro dospělé, tak pro děti či seniory. Vyšší je i rodinné vstupné, které zahrnuje dva dospělé a dvě děti. To zdražilo o čtyřicet korun. Platba za každé další dítě je opět navýšena o desetikorunu, na šedesát korun. Kondiční plavání je od července každé úterý, čtvrtek a sobota vždy v čase od 7 do 9 hodin a vyjde na padesát korun.

Vizualizace nové lokality Pod Cvrčkovem.
Místo pro nové rodinné domy Prachatice mají, prvních třináct je na spadnutí

Otevření veřejnosti bude ovlivněno počasím. Vedení vimperských Městských služeb, které areál spravují, upozornilo, že v případě nepříznivého počasí jako déšť, bouřka nebo teplota nižší než osmnáct stupňů, může být důvodem k mimořádnému uzavření areálu bez možnosti vrátit vstupné. To, zda je ve Vimperku otevřeno, si zájemci mohou ověřit pohledem na webovou kameru.

I u rybníka je fajn

Bez placení mohou milovníci koupání v okolí Prachatic využívat rybníky a obecní koupaliště. V parných dnech proto bývá v obležení rybník v Chrobolech, Ktiši nebo Husinecká přehrada. Mezi nabídku koupání se letos po rozsáhlé rekonstrukci vrací Křišťanovický rybník. Tam a navíc ještě u Ktišského rybníka mají milovníci přírodního koupání také možnost občerstvení. Vimperští mají možnost navštívit areál na Vodníku, kde je kromě koupání možnost sportovního vyžití třeba na in-line bruslích.