„Na této komunikaci je více komplikací. V tomto konkrétním případě se jedná o majetek, který byl v majetku soukromého vlastníka. Souvisí to s úsilím města vlastnit veškeré pozemky pod našimi komunikacemi,“ potvrdil místostarosta Bohumil Petrášek.
Vyřešení kompletních majetkoprávních vztahů s ohledem na místní komunikace na Hajné Hoře ale nebude jednoduché a nebude vyřešeno ani za několik týdnů. „Měli jsme jednání začátkem roku v Prachaticích se soukromými vlastníky pozemků a Pozemkovým fondem a dohodli jsme, že necháme zpracovat digitální zaměření současného stavu komunikací tak, jak je a který neodpovídá mapovým podkladům. Momentálně jsme jako město v pozici, že v tomto území nemáme žádné pozemky, které bychom nabídli ke směně. Proto pozemky s jednotlivými vlastníky vymění Pozemkový fond a město pak přebere komunikace do svého vlastnictví,“ vysvětlil starosta Pavel Dvořák s tím, že časový horizont zatím nelze odhadnout.
Co se týče kvality komunikace, úsek Skláře – Hajná Hora byl opraven před zhruba dvěma roky. „V letošním roce chceme opravit úsek Hajná Hora – Vimperk až za trať do ulice Karolíny Světlé. To by mělo být do letních prázdnin hotovo,“ doplnil Bohumil Petrášek.