„Myslím si, že když někdo prodává na tak exkluzivním místě, jako je například náměstí, měl by platit více, než ten, který má stánek někde v boční uličce," vysvětlila, proč by byla pro úpravu sazebníku poplatků, Iveta Uhlíková.


Ta v tom vidí i ochranu místních obchodníků, kteří na náměstí platí v kamenných obchodech nájmy a další poplatky s tím spojené. „Na druhé straně by to měl být kompromis mezi tím, aby místním nechyběla nabídka zpestřená třeba i o stánkový prodej," doplnila.
Podle starosty města, Oldřicha Petráška, už s tímto návrhem úředníci pracují a zjišťují, zda je možné rozlišovat poplatky za zábor veřejného prostranství dle lokality.


„Já osobně bych ale byl pro to, abychom zvážili, zda chceme stánky na náměstí," říká. Jemu osobně se prý příliš v samotném srdci města nelíbí. „Na náměstí jsme stánkaře pustili ve chvíli, kdy nám skončila smlouva na tržiště naproti obchodnímu domu. Tam jsme se ale už s majitelem plochy na dalším pronájmu domluvili, takže je na zvážení, zda nepřesuneme stánky opět jen tam," poznamenal.
V minulosti město platilo roční nájem z tržiště zhruba šest tisíc korun. Podle starosty se to ve finále městu příliš nevyplatilo, po vypršení platnosti smlouvy proto město jednalo o nové ceně. „Ta je nakonec zhruba dva tisíce korun ročně," dodal.