To se totiž v příštím týdnu bude stavět v Husinci.


Legové městečko putuje po různých místech České republiky již od loňského června. „Cílem je vystavět z připravených kostiček městečko ve tvaru kříže o rozměrech tři a půl krát osm metrů. Na stavbě se budou podílet děti ve věku od šesti do dvanácti let,“ uvedl Pavel Fér z Církve bratrské, která celou akci v Husinci zaštiťuje. Městečko se za dohledu odborných lektorů staví vždy tři dny a čtvrtý je pak výsledný výtvor představen veřejnosti. „V Husinci je budeme s dětmi stavět příští týden od čtvrtka do soboty, a to vždy od 16 do 18.30 hodin. V neděli 30. ledna dopoledne se uskuteční ve Sboru malá rodinná bohoslužba se slavnostním otevřením městečka od 9.30 hodin. Pak si je bude moci veřejnost prohlédnout a také si s ním hrát,“ dodal Pavel Fér.


Abyste se mohli se svými dětmi do této akce zapojit, je třeba se ale přihlásit. „Akce je určená především pro děti od 6 let do 12 let, ale i rodiče jsou vítáni. K dispozici budou stavebnice například letiště, přístavu, nádraží s lego vláčkem, nákupního střediska, domů, aut i lodí a ještě zbude dost kostiček, aby děti mohly vystavět vše, co si jen dokáží vymyslet. Fantazii se nekladou žádné meze,“ pozval zástupce organizátorů s tím, že při stavbě bude pro malé i velké stavitele zajištěno občerstvení a krátký program ukazující na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů.


Akci pořádá Církev bratrská v Husinci, Kostnická 85. „Protože kapacita místa ke stavění je omezená na třicet stavitelů, chtěl bych všechny zájemce požádat, aby se včas ozvali a rezervovali si místo na konkrétní den nebo dny. Udělat to můžete buď prostřednictvím e–mailu na adrese: husinec@cb.cz nebo telefonicky na čísle 389 771 310,“ upozornil Pavel Fér, který je současně kontaktní osobou. Přihlášku je možno považovat za platnou až po jejím následném potvrzení organizátory akce, která je pro všechny zúčastněné zdarma, a přednost účastnit se jí, budou mít děti přihlášené na všechny dny.
Projekt Legového městečka můžete podpořit nejen svou účastí, ale i tím, že přinesete jakékoliv množství Lego kostiček, které vám doma překážejí nebo si s nimi již vaše děti nehrají. „Určitě přijďte stavět, bude záležet na vašem nápadu a šikovnosti, jak bude městečko vypadat,“ pozval Pavel Fér děti do Husince na stavbu Legového městečka.