„Celkové škody se vyšplhaly na částku okolo šedesáti milionů korun,“ vyčíslil starosta Husince Robert Klesner se slovy, že největší podíl z této částky tvoří škody v husinecké firmě Reischel.

„V tomto případě se jedná o částku třicet devět milionů korun,“ upřesnil starosta Klesner.
Podle něj se pak částka téměř patnáct milionů týká právě obecního majetku, škody za půl milionu způsobila voda v posledních několika dnech také rybářům.

Husinečtí již v tuto chvíli zpracovávají rozpočet na opravy a zhruba v polovině srpna by se mohli dočkat finančního příspěvku, který by jim některé ze způsobených škod pomohl pokrýt.
„Dle položkového rozpočtu samozřejmě budeme žádat o dotace,“ zmínil se Robert Klesner s tím, že voda se podepsala asi nejvíce na místní kanalizaci a čističce odpadních vod, která je v současnosti stále mimo provoz. Škody se zde odhadují na pět milionů.

Co se týče obecního majetku, tak povodeň se vyřádila také na husineckém hřišti, které bylo obnovené po povodních před sedmi lety, na některých cestách a komunikacích a sportovním areálu.

„Mně osobně se povodeň netýkala. Do domu, v němž bydlím, se totiž nedostala. Mnoha lidem ale způsobila starosti. Mrzí mě, že voda opět zničila fotbalové hřiště. O jeho zničení se už povodeň postarala před sedmi lety a když se dá konečně všechno do kupy, tak se stejně objeví další starost. A v tomto případě to navíc byla dvakrát voda,“ vyjádřila se ke škodám způsobených letošní povodní jedna z obyvatelek Husince.