Město proto se zástupci této organizace podepsalo memorandum, v němž vzájemně stanovili podmínky, za kterých bude na město převeden nejen tento pozemek. I když se po memorandu zdálo, že se vše vyvíjí slibně, obdržela radnice od TJ Šumavan požadavky, které jsou pro ni nepřijatelné.

Do jednání se nyní vložili i zástupci jednotlivých sportovních oddílů, které pod TJ Šumavan patří. Podle nich totiž dopis s podmínkami nikdy neviděli a převod schválili přesně tak, jak byl v memorandu podepsán.

V uplynulém týdnu se sešli členové TJ Šumavan, aby znovu jednali o podmínkách převodu. „My chceme, aby vše bylo dle memoranda, které bylo dojednáno mezi statutárními zástupci TJ a starostou a místostarostou v letošním lednu,“ řekl k závěrům středečního jednání Jaroslav Uhlík z fotbalového oddílu.

Předseda TJ Karel Sláma však ihned po únorovém zastupitelstvu, na které přišli i zástupci jednotlivých oddílů, upozornil, že podmínky byly domluveny na schůzi, na které zástupci oddílů a klubů byli. „Nechceme bránit stavbě areálu, ale nemůžeme převádět pozemky tak, aby to bylo pro TJ Šumavan nevýhodné,“ upozornil. Na středeční schůzi v uplynulém týdnu podle svých slov nebyl. Účastnil se jí jednatel Pavel Kůrka, ale ani on k výsledkům jednání nemohl nic říci. „Odešel jsem ještě před koncem,“ vysvětlil.

Město na převodu nadále trvá. Proto nejen předsedovi a jednateli sdružení zaslalo dopis, v němž se vyjadřuje k podmínkám TJ. Ten mimo jiné starosta zaslal i zástupcům oddílů a klubů.

„Souhlasíme s výměnou pozemku TJ za budovu garáží s přemístěním elektroměrů a vodoměrů, což byl jeden z požadavků TJ. Nesouhlasíme ovšem s převedením budovy na tenisových kurtech do vlastnictví TJ,“ informoval starosta Vimperka Pavel Dvořák.