Radnice by ráda z budovy internátu vybudovala dům s pečovatelskou službou už i proto, že stav toho současného je mírně řečeno nevyhovující. Vzhledem ke stavu budovy i jejímu stavebnímu uspořádání by uskutečnění tohoto záměru nemuselo být zas až tak finančně náročné.
„Nechali jsme si udělat rozbor možností získání dotačních prostředků jak na rekonstrukci a vybavení, tak i na provoz samotného zařízení. Ale je pochopitelné, že nejdříve musíme budovu vlastnit a mít v ruce stavební povolení, a pak až můžeme žádat,“ pokračoval místostarosta Petrášek se slovy, že je to riziko, které město musí podstoupit.
Využití by se našlo i pro samotnou budovu školy, kde navíc zájem o využívání některých prostor projevilo i zdejší gymnázium. „Mohly by zde být prostory pro trávení volného času seniorů, rehabilitace a podobně. Zázemí by zde mohl mít například i Svaz tělesně postižených, který se zatím schází po hospodách a našlo by se místo i pro klubovou místnost našeho Klubu seniorů,“ doplnil využití i druhé budovy Bohumil Petrášek.

Jaroslav Pulkrábek

Více v tištěném vydání v pátek 23. ledna 2009.