Podobnou službu město už využívalo, a to od prvního března do posledního srpna letošního roku, kdy Public relations pro město zpracovával bývalý tiskový mluvčí Správy NP Šumava Pavel Pechoušek. Za jeho půlroční služby zaplatilo město bezmála sto tisíc korun. Zatímco vedení radnice si tuto službu chválí a peníza ze ni vynaložené nepovažuje za promrhané, opozice to vidí tak, že pokud město bude dál za propagaci a komunikaci s veřejností platit, jsou to zbytečně vyhozené peníze.

Také proto Pavel Dvořák vyvolal hlasování, ve kterém navrhoval, aby zastupitelstvo doporučilo radě města zrušit usnesení, které se týká vypsání výběrového řízení na poskytovatele služeb spojených s propagací a komunikací s veřejností. Jeho návrh podpořilo všech osm opozičních zastupitelů včetně něj samotného, proti hlasovala kompletně celá koalice, tedy devět zastupitelů.

V tuto cvhíli je jisté, že se do výběrového řízení přihlásily tři subjekty, které předložily nabídku na poskytování zmíněných služeb podle požadavků města a se všemi uchazeči budou vedeny osobní pohovory v pátek 25. září. Až pak bude rozhodnuto, kdo bude Public relations pro město v dalších třech letech vykonávat.

Více v pátečním tištěném vydání Prachatického deníku.