Obhájit prvenství bývá vždy složitější, než je získat poprvé. Co vám, podle vašeho názoru, pomohlo k tomu, že jste se opět stala Ženou regionu?
Tak rozhodně počet poslaných hlasů. (smích) Ale jsem si vědoma toho, že ty poslané hlasy určitě nejsou zadarmo. Velice si vážím toho, že lidé kolem mě vidí odváděnou práci. A tím, že poslali hlasy, mi vlastně vyslovili veliké poděkování. Velice si toho vážím a všem, co hlasovali, srdečně děkuji.

Co se za ten rok podle vás změnilo, ať už k lepšímu, nebo horšímu?
Teď nevím, zda se tážete na změny v našem městě, či na změny v mém soukromí? Ale každá mince má vždy dvě strany

Před rokem jste plánovala zateplit základní školu, opravit sběrný dvůr a trápilo vás i rozpočtové určení daní. Na ty investiční akce došlo až letos a podle současného návrhu rozpočtového určení daní by si měly Volary poměrně hodně polepšit. Už víte, do čeho budete chtít ty peníze, tak říkajíc navíc, investovat?
Plány, které jsme měli před rokem, se nám daří plnit právě v těchto dnech. Zateplujeme základní školu,  přestavujeme, obnovujeme a revitalizujeme sběrný dvůr, zateplujeme již předposlední městský panelový dům a věřte, že se s velkým očekáváním těším na poslední důležitý podpis pro nové propočítávání rozpočtového určení daní pro jednotlivé obce.

A do čeho bych tyto peníze chtěla investovat?
Projděte se naším městem a zjistíte, že jsme možná jediní, kteří nemají náměstí.  A náměstí, jako příjemné a odpočinkové prostranství, si Volarané a návštěvníci našeho města jistě zaslouží.

Ve vašem medailonku při nominaci na Ženu regionu zaznělo, že vás vaši kolegové v radě častují tím, že jste poloviční chlap. To pro ženu nebývá příliš lichotivé, nicméně ve vašem případě je to spíše poklona s ohledem na zarputilost, kterou se snažíte se mezi mužským kolektivem prosadit. Vnímáte to stejně?
Myslím, že mi nejde o to prosadit se mezi mužským kolektivem. Jde mi o to, maximálně pracovat pro naše město. A pokud kolegové tvrdí, že jsem poloviční chlap, tak je to asi i z toho důvodu, že jsou si vědomi, že nikdy a před ničím necouvnu.

Mimochodem, nedávno se objevila zpráva, že ženy by měly platit stejně za životní pojištění, jako muži, protože prý žijí déle a mají méně riziková povolání. Připadá vám, že je tomu skutečně tak?
Připadá mi to jako velmi hloupá zpráva. Ti co tuto zprávu dokáží vnést na veřejnost by si měli uvědomit, že ženy dokáží vykonávat veškerá povolání jako muži. Lékař – lékařka, řidič – řidička, plukovník – plukovnice. Vždyť už jsme i do slovníků zařadili povolání v ženském rodě. Protože jsme my ženy dokázaly, že opravdu zvládneme vše. Už bychom se snad mohli začít oprošťovat od toho, že žena patří jen ke sporáku. Mimochodem,  žena po každodenním výkonu svého povolání u toho sporáku ještě musí odvádět druhou směnu. Na rozdíl od mužů.

Co vám dává sílu neustále bojovat s pomyslnou lidskou hloupostí, záští a těmi pomyslnými větrnými mlýny?
Tak na tohle se ptám kolikrát sama sebe. Ale víte co je velice nádherné? Když vám někdo řekne: Děkuji, jste moc skvělá. To nebývá tak často. Nebo když se na mě lidé usmějí a popřejí mi hodně síly právě v boji s tou pomyslnou lidskou hloupostí. A velice mi pomáhají mí nejbližší. Důvěřují  mi a v pravé chvíli mi dokáží podat pomocnou ruku.
Kolikrát si říkám, prosím, zahoďme tu pomyslnou hloupost, a začněme si vážit těch důležitých životních věcí. Jsou to maličkosti, ale velice důležité k životu. Jak již někdo řekl, vždyť ze zrnek písku je celá poušť a z kapek vody ohromný oceán.

Kdybyste znovu stála před rozhodnutím, zda vstoupit do komunální politiky, rozhodla byste se stejně, jako před šesti lety?
Ano.

Co byste popřála těm, které v anketě o Ženu regionu neuspěly i těm, které ji vyhrály v ostatních regionech?
Myslím, že všechny ženy, které se dostaly do nominace na Ženu regionu jsou výherkyněmi. Tím, že byly nominovány je jasné, že se o jejich práci ví. Takže všem přeji mnoho radosti ze své práce, či soukromých aktivit, a hlavně mnoho dalších sil v tomto pokračovat. Ať stále mají kolem sebe dostatek  lidí, které rozdávají srdečný smích, kteří jejich odvedenou práci vidí, a kteří je budou svou přítomností a potřebností podporovat pro další skvělou aktivitu.