Pivnice u Bručouna byla v sobotu odpoledne místem konání dalšího tradičního turnaje v budějovickém mariáši.


Sešlo se jedenadvacet vyznavačů této královské hry, kteří se utkali v pětikolové soutěži ve trojicích u stolů. Soutěž byla napínavá a po závěrečném sečtení výsledků bylo pořadí hodně vyrovnané.


Všem ale vypálil rybník František Mráz z Nebahov. Ten vyhrál všech pět kol, což se nepodařilo nikomu jinému, a po zásluze tak celý turnaj vyhrál. Další dvě místa mířila do Brusné, a to zásluhou Pavla Hraby, který skončil druhý, a Pavla Kopeckého, který si odvezl cenu za místo třetí. Ten navíc nahrál v turnaji nejvíce peněz a obdržel tak zvláštní cenu, kterou byla prasečí hlava. Od čtvrtého do sedmého místa se konečně naskládali domácí hráči z Prachatic, a to v tomto pořadí: 4. René Šrůtek, 5. Jiří Kušta, 6. Bohumil Ondřich, 7. Miroslav Novák.


Turnaji samotnému však předcházelo ocenění za mariášnickou dlouhověkost a tradiční účast na turnajích. Mariáčnickými bardy byli oceněni Ferdinand Munz, Pavel Jirkovský a Miroslav Novák. Vyhlášeni byli i „největší odborníci" přes mariáš František Mráz a Bohumil Ondřich, kteří obdrželi opravdu originální ocenění.


„Tradičně byla výborná atmosféra, všichni si výborně zahráli, U Bručouna se o nás perfektně postarali, obsluha byla vzorná a jídlo výborné. Takže pochvala a poděkování, a to samozřejmě i těm, kteří nám do turnaje přispěli cenami, a místostarostovi Robertu Zemanovi, který na začátku ocenil naše bardy," pochvaloval si Václav Korous z pořadatelského sboru.