Lůžko zakoupila akciová společnost Nemocnice Prachatice a vyšlo na více než tři sta šedesát tisíc korun. „Působí příjemně a optimisticky. Navíc má zářivou, téměř svítivou oranžovou barvu a příjemné polstrování,“ popsala novinku Janoušková.
Nové lůžko proto jistě přispěje k podstatně většímu fyzickému pohodlí budoucích maminek a podle slov Janouškové pozitivně zapůsobí i na jejich psychiku. Je elektricky ovladatelné a tudíž lehce polohovatelné. „Porodnické oddělení v prachatické nemocnici je zase o krok dál v zajišťování pohodlí při porodu,“ ujistila. O tom, jak vypadá a jak to chodí na porodnickém oddělení, se mohou budoucí rodiče přesvědčit ještě před samotným termínem porodu. „Nabízíme možnost prohlídky našeho oddělení, ovšem pouze po telefonické domluvě,“ pozvala Janoušková na jedno z oddělení nemocnice.
Sestry na porodnickém oddělení rodiče provedou a ukáží jim i vybavení nadstandardních pokojů, které jsou na oddělení k dispozici. „Pokud je to možné mohou maminky zavítat i na porodní sál, kde jsou pro ně připraveny porodní boxy,“ dodala.