V Prachaticích mohou maminky s dětmi využít místního azylového domu, muži pak domu v Záblatí. Rodiny zase najdou potřebnou pomoc v husineckém azylovém domě.

Pomoc od dárců

Každý z domovů se liší svým zaměřením, a tak každý z nich má i specifické potřeby. Všechny domovy pak přijímají pomoc od dárců, a to nejen peněžitou, ale i věcnou.
„Přijímáme oblečení, které ale musíme přebírat. Stává se nám občas, že nám lidé přinesou poškozené věci, které my dál naším klientům samozřejmě nedáváme,“ popisuje sociální pracovnice husinecké Rybky Monika Šimonová.

Motorika dětí

V husnineckém azylovém domě nepohrdnou ani hračkami. „Přednost dáváme v tuto chvíli různým skládačkám, které rozvíjejí motoriku dětí a také jejich logické myšlení. Plyšových hraček máme k dispozici od dárců nyní dostatek. Co ovšem potřebujeme v současné době nejvíce, je nábytek. V tuto chvíli nám aktuálně šatní skříně,“ poznamenala Monika Šimonová se slovy, že v některých případech jsou schopní si pro nábytek i dojet.

Nedostatek nádobí

Také prachatický dům pro matky s dětmi oblečení přebírá, navíc při něm funguje i charitní šatník. Aktuálně však pro své klientky a jejich děti potřebuje především nádobí. „A to nejen do prachatického charitního domova, ale i do domova pro muže. Uvítáme také povlečení nebo deky,“ vyjmenovala vedoucí domova Petra Martíšková.
Podle jejích slov nepohrdnou domovy ani funkční bílou elektronikou, jako jsou například mikrovlnné trouby, ale třeba i rychlovarné konvice.
„Oblečení pak přijímá náš charitní šatník,“ doplnila informace Michaela Veselá.