Počet pacientů i zdravotníků, kteří se léčí s nemocí covid-19, během posledního týdne poklesl. Nemocnice v Prachaticích proto obnovuje péči o pacienty. Maminky mohou od pondělí 23. listopadu opět rodit doma v Prachaticích.

"V naší porodnici i s přítomností otce,“ uvedl Michal Čarvaš, ředitel prachatické nemocnice a dodal: „Obnovujeme i gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci, která bude od pondělí 23. listopadu sloužit našim pacientkám opět v režimu 24 hodin denně. Rovněž ambulantní péče bude postupně obnovována až do rozsahu jako na začátku pandemie. Od pondělí bude obnoven také provoz lůžkové stanice dětského a novorozeneckého oddělení. Provoz Rehabilitačního oddělení stejně jako středeční interní ambulance pro předoperační vyšetření je již v plném provozu."

V Horní Plané, kde se slavily narozeniny (na snímku), testy odha-lily čtyři nakažené seniory, ti už ale byli kvůli mírným příznakům v izolaci. Nikdo z nich do nemocnice nemusel. U personálu se nákaza neprokázala.
Otestováno! Výsledek plošného testování na jihu Čech příjemně překvapil

S ohledem na potřebu vyčlenit část kapacit na covid-19 a s ohledem na omezení plánované operativy dle nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR, zatím nemocnice plánuje pouze termín spuštění ortopedických a gynekologických operací. "V pondělí 23. listopadu uzavřeme stanici covid-19 na ortopedickém oddělení. Ortopedicko-traumatologické lůžkové oddělení otevřeme po nutné dezinfekci a vymalování prostor. Pokud nám to epidemiologická situace a centrální nařízení dovolí, rádi bychom se k plnému plánovanému provozu v běžném režimu vrátili od pondělí 30. listopadu,“ upřesnil ředitel prachatické nemocnice.

Pacienti, kteří byli objednáni na nejbližší dny, budou personálem prachatické nemocnice kontaktováni a bude jim upřesněn termín jejich operace. Toto se týká i pacientů, kterým byla operace v minulých týdnech zrušena.

Šumava. Ilustrační foto
Kvůli covidu hlásí Šumava rekordní návštěvnost

„Pokud bychom se někomu nedovolali, žádáme pacienty, aby kontaktovali naše ambulance. Společně s naším personálem se dohodnou na dalším postupu. Budeme se snažit vyřešit všechny případy co nejdříve, bezpečně a s plným komfortem naší nemocnice. Oddělení následné péče i stanice Interny I zatím zůstávají dál vyčleněny pro covid-19 pacienty. V provozu zůstává i odběrové místo pro PCR testy. Objednání je možné elektronicky prostřednictvím našich webových stránek. Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, studentům i dobrovolníkům za jejich práci a nasazení při péči o covid pacienty. Náš dík patří také všem, kteří nám v posledních dnech nosí dary a různé pozornosti, jako výraz jejich podpory a sounáležitosti s naší nemocnicí,“ doplnil ředitel Čarvaš.