Základní školy ve městě tvoří téměř trojúhelník, vždy se nacházejí v podstatě na některém z konců Prachatic.
U pouhé myšlenky se rozhodla nezůstávat Radka Prouzová z Prachatic, maminka jednoho ze školáků. „Přestěhovali jsme se z Národní ulice dolů do města, ale syn nechtěl přecházet na základní školu ve Vodňanské ulici. Teď si ale každé ráno stěžuje, že musí jít do školy tak daleko a do kopce,“ popisuje maminka školáka. Ta proto začala shánět další rodiče, kteří by se za ranní autobus postavili.
„Mapuji terén, chtěla bych vědět, kolik rodičů by o něco podobného mělo zájem. Až pak půjdu s konkrétními návrhy na radnici a za provozovatelem autobusové dopravy ve městě. Každopádně si myslím, že něco podobného už by si tak velké město zasloužilo,“ říká Radka Prouzová.
S podobným nápadem už v minulosti přišel i bývalý majitel taxislužby Milan Tonka. „Měl jsme zjištěno, že lidé by měli zájem o linku, která by jezdila ve městě. Mluvil jsem o tom i s dalšími taxikáři a shodli jsme se na tom, že bychom něco podobného byli s pomocí města schopni udělat. Nakonec jsem ale v tomto oboru přestal podnikat a ke konkrétním krokům už nedošlo,“ říká Milan Tonka.

Kontakt pro rodiče
Rodiče, kteří by rádi viděli, jak jejich děti vozí do školy ranní autobus, mohou kontaktovat Radku Prouzovou
e–mail: Radka.Bor@seznam.cz
tel. číslo: 607 214 900

Více v tištěném vydání v pátek 23. ledna 2009.