Přehlídka je podle informací vedoucí dětské kapely souboru Kateřiny Weissové postupová a jeden soubor se pak přestaví na celostátní přehlídce v Jihlavě, ale prachatičtí malí muzikanti a tanečníci chtějí především poznat nové přátele, kteří mají stejný koníček. "Naši protagonisté předvedli skvělý výkon, získali jsme cenu za hudební dramaturgii programu," řekla Kateřina Weissová s pochvalou pro celý soubor Libíňáček z Prachatic. Každé vystoupení před publikem je totiž pro malé protagonisty inspirací. "Zároveň také vidí, že souborů je v Jihočeském kraji dost a že musí pilně cvičit," dodala s úsměvem. Na letošní přehlídku bylo sice přihlášeno čtrnáct folklórních uskupení, ale nakonec jich dorazilo jen devět.

Malé tanečníky vedou zkušené tanečnice dospělého soboru Libín Prachatice Růžena Vinciková, Petra Kišová a Martina Fučíková. Jejich taneční repertoár je specializovaný na místní písničky ze sborníku V Prachaticích za branou, na kterém se autorsky podílela právě Růžena Vinciková.

Revitalizaci Štěpánčin park v Prachaticích potřebuje jako sůl. Začít by se mělo v listopadu.
Úpravy ve Štěpánčině parku začnou později, firma je ale vybraná

Festivalová sezona pro letošní rok končí a Prachatičtí se představili nejen na domácích prknech, ale také například v Doudlebech. "Ted v zimě budeme pilně trénovat, a na jaře představíme nový repertoár. Chceme se zaměřit na dívčí tance, protože holčiček máme v souboru převahu," upřesnila. Libíňáček tak ještě více naváže a prohloubí tradici prachatického folklórního souboru Libín, který folklór desítky let prezentuje v celé Evropě.