Právě makronky, kterých dnes peče třicet různých příchutí, její podnikání nastartovaly. „S makronkami jsem našla díru na trhu. Zjistila jsem, že všem chutnají a nikde tady nejsou k mání. Udělala jsem dobře,“ směje se cukrářka Irena a dodává, že nejvíc „frčí“ příchuť slaný karamel. „To je teď módní chuť a lidé po ní šílí. Následují čokoládové a oříškové. Děti zase milují ovocné, ale to bude tím, že se jim líbí barvičky,“ popisuje. S úsměvem dodává, že měla vlastně štěstí, protože hned první várka makronek klapla parádně, což jí dodalo odvahy. Jen velikost vychytala postupně. „Neprodala bych nic, co mi nechutná. Mně chutnaly a chutnaly i lidem, tak v tom pokračuju,“ říká a dodává, že denně stojí u trouby od 8 do 17 hodin.

Svým zákazníkům následně vysvětlí, jak makronku skladovat a podávat. „Musejí být v uzavřené nádobě v lednici. K jídlu jsou ideální, když mají pokojovou teplotu. Při správném skladování si udrží kvalitu sedm dní a jde podle mého názoru o skvělý moučník,“ dodává a je ráda, že její makronky chutnají.

Ze Starých Prachatic na silnici na přehradu bude ve středu 20. října silnice uzavřená.
K „myší díře“ se stěhuje jeřáb, uzavře silnici na přehradu

K vybudování vlastního podniku jí paradoxně pomohla doba covidová a podpora manžela Milana. „Před covidem jsem pracovala v restauraci. Najednou jsme zůstali ze dne na den doma. Mě to nakoplo k tomu, že jsem začala podnikat v cukrařině,“ vzpomíná. Tehdy také vznikly víkendové krabičky, kde zákazník najde dortík, makronky a další druhy zákusků. V nabídce jsou dodnes. A manžel pomáhá, aby podnikání fungovalo. „I když občas trošku nadává, že kam šlápne, tam jsou makronky,“ směje se.

Domovskou základnu má Irena Melmerová v prachatické Kavárně Nebe, právě tam její zákazníci makronky všech druhů najdou denně čerstvé. „Na stavbě provozovny manžel pracuje. Doufám, že už příští rok budu ve vlastní profesionální kuchyni,“ těší se. Makronek v poslední době napeče tisícovku týdně. Denně vyrobí čtyři až pět várek, jedna čítá šedesát kusů. Spotřebuje na dvě stovky vajec týdně. Před Vánoci budou k mání perníkové, punčové i vaječný koňak.

Sloupky s novým navigačním systém turisty snadněji navedou nejen na vimperský zámek, ale také do centra a vlastně všech zajímavých míst ve městě.
Turista se ve Vimperku neztratí, pomůže nová navigace

Irena Melmerová nepeče jen makronky, ale vytváří dokonalé dorty zdobené ovocem, čokoládou a makronkami. „Vše je z domácích surovin, dokážu udělat dorty bezlepkové, bezlaktózové i bez vajec,“ dodává s tím, že dortů upeče dvacet za týden a dodává je do kaváren na jihu Čech.

Letos poprvé Irena nabídla také vánoční cukroví. Po pár dnech ale musela zakázky stopnout, bylo jich příliš. „A to budu mít od listopadu zaměstnanou babičku na plný úvazek, tak doufám, že nám to půjde,“ dodává na konec.