Postavit lidi na nohy v pravém i přeneseném slova smyslu chce čtveřice nadšenců z Vimperku. Ta založila v loňském roce spolek a do jeho názvu dala nejen širší region místa vzniku, ale i hlavní smysl svého snažení. A tak spatřil světlo světa zapsaný spolek Šumava na nohou.

Co mají v plánu:Šumava na nohou z.s. chce letos v srpnu v areálu letního divadla ve Vimperku uspořádat charitativní koncert. Výtěžkem ze vstupného chce podpořit osoby se zdravotním postižením 3. a 4. stupně.


Jeho tři zástupci Radek Harazim, Jana Kůsová a Monika Kotherová před nedávnem předstoupili před vimperské zastupitele, aby je seznámili se svým nejbližším záměrem. A tím nemá být nic menšího, než celodenní koncert, jenž by měl výtěžkem ze vstupného pomoci několika osobám s dvěma nejtěžšími stupni zdravotního postižení na Vimpersku.


„Víme, že existují stovky organizací, které se věnují pomoci druhým a našemu svědomí by tak mohlo stačit zřídit si pár trvalých příkazů a mít tak klid. Jenomže my jsme si řekli, proč neudělat něco sami aktivně tady a teď a hlavně by se to týkalo Vimperku a okolí," uvedla Jana Kůsová. Proto chce Šumava na nohou uspořádat v srpnu celodenní koncert. Výtěžek ze vstupného by pak posloužil na nákup rehabilitačních pomůcek pro vytipované osoby.

„Samozřejmě nebudou dostávat přímo finanční prostředky, ale rehabilitační pomůcky. Pokud by se týkalo přímé finanční podpory, ta by byla určena jen na léčbu či lázně," upřesnil Radek Harazim.


Bez podpory města se ale spolek obejde jen těžko. Ta by podle Moniky Kotherové mohla spočívat nejen v přímé finanční dotaci, ale také v pomoci se žádostí o dotaci, případně zahrnutí do kulturního kalendáře města.