To, že místostarosta Robert Zeman (Pro Prachatice) požádal o proplacení nevybrané dovolené z loňského roku, se zastupitelům nelíbí. „Několik lidí mě upozornilo, že na radnici se v tomto ohledu měří dvojím metrem, protože zaměstnanci úřadu o proplacení dovolené žádat nemohou," zahájil diskuzi na téma proplácení dovolené zastupitel Jan Bauer (ODS).


Tajemník Městského úřadu Karel Pašek potvrdil, že na úřadě se dovolená neproplácí. „Zaměstnanci úřadu si mohou do nového roku převést pět dní staré dovolené. Vyšší počet dní pouze po dohodě a s mým souhlasem," vysvětlil tajemník pravidla. Doplnil, že na politickou reprezentaci města, tedy uvolněného starostu, místostarostu a případně členy rady se pravidla nevztahují.


Místostarosta Robert Zeman požádal radu o proplacení 29 dnů dovolené v únoru, a ta jeho žádosti vyhověla. „To je podle zákona správně," ujistil tajemník a zároveň odpověděl na otázku Alexandra Zikmunda (ODS), jenž se dotazoval, zda takové rozhodnutí radě přísluší.


Místostarosta Robert Zeman uvedl, že proplacení dovolené umožňuje zákon a on podle něho postupoval. „Nestihl jsem dovolenou vyčerpat. Kdybych o proplacení nepožádal, zbytek volebního období bych vybíral dovolenou a nemohl dokončit to, co musím dodělat," řekl na svou obhajobu místostarosta.