„Vše zlé je k něčemu dobré. Kvůli proticovidovým nařízením je návštěvnost logicky nižší než v minulých letech, ale ti, kteří na Hochficht přijedou, jsou nadšeni. Přestože začaly jarní prázdniny a přibylo hlavně českých návštěvníků, lyžuje se u nás bez čekání a na poloprázdných sjezdovkách. Podmínky jsou ideální, metr sněhu na svazích a na víkend je konečně hlášeno krásné slunečné počasí“, říká Gerald Paschinger, ředitel Skiareálu Hochficht.  

Jarní prázdniny už několik let tráví s rodinou na svazích Hochfichtu Karel Šmíd z Kladna, který na Hochficht dojíždí z apartmánu v Lipně nad Vltavou a současné podmínky si nemůže vynachválit. „Pro nás je to jednoznačně nejlepší zimní dovolená za poslední roky. Jsme velmi mile překvapeni, že sjezdovky nejsou přeplněné a u lanovek se nečeká.“

Kdo se o víkendu chystá na Hochficht, měl by si do lyžařské výbavy přibalit sluneční brýle a opalovací krém. Lyžařské podmínky jsou ideální a na svazích Hochfichtu leží přes metr sněhu. Sjezdovky jsou po ránu skvěle upravené a v provozu jsou všechny lanovky a vleky.

Příjezdové cesty jsou upravené a na pokladně či v restauracích se domluvíte česky.

Kdo si chce ušetřit čekání u pokladny, koupí si skipas online a z parkoviště může vyrazit rovnou na lanovku.

Soudní exekutor Kamil Košina.
Exekuce porostou, hlavně vinou covidu a drahých energií

Sleva 15 € pro jednodenní lyžaře i během  prázdnin

Velká část českých lyžařů míří na Hochficht na jeden den a ti mohou díky turistickému průvodci Grenzgenial ušetřit 15 € za čtyři 1denní skipasy v kombinaci 2 dospělí + 2 děti/mládež. Sleva je platná celou zimní sezónu ve dnech pondělí – pátek.

Tradičně výborné podmínky hlásí běžecký areál Schöneben, ve kterém je denně upravováno 80 km tratí. Vstup do stop je zpoplatněn, dospělá osoba zaplatí 5 €/den.

Hochficht aktuálně:

·      Provoz denně 8:30 – 16:00

·      otevřené sjezdovky: 21 km

·      dále otevřeno: 2 dětské parky, zábavné dráhy s obřími vlnami, skiroute s jízdou v hlubokém prašanu, 350 m dlouhý sáňkařský svah

·      výška sněhu: 90 - 110 cm

·      všechny lanovky a vleky v provozu

·      nákup skipasů a vstup do skiareálu a gastronomie pouze v režimu ON (očkovaný, prodělaná nemoc)

·      ve všech uzavřených i venkovních prostorech, kde není možné dodržet rozestup 2 m (fronty u pokladny, lanovek, i během jízdy na lanovkách a vlecích), platí povinnost ochrany dýchacích cest FFP2

Aktuální sněhové podmínky i bezpečnostní opatření najdete v českém jazyce na webu www.hochficht.at 

Přírodního sněhu ve stopách ubylo

Běžecké stopy na Lipensku jsou v provozu ve Frymburku i na Pasečné, ale kvůli denním teplotám nad nulou sněhu ubývá zejména v níže položených lokalitách. Stopy jsou po ránu zmrzlé, během dnes měknou a sníh je mokrý.

Podrobné aktuální informace najdete na www.bilastopa.cz