Pozemní záchranná služba musela společně s leteckou záchrannou službou a místní horskou službou zasahovat u tohoto úrazu.
„Jednalo se o komplikovanou zlomeninu nohy, přičemž lyžařka musela být transportována do českobudějovické nemocnice, a to vrtulníkem,“ vyjádřil se k novoroční situaci na sjezdovce záchranář Horské služby Zadov Josef Tischler.
Podle jeho slov byl tento úraz opravdu jediným vážným, který se v těchto dnech stal.
„Každý den vyjíždíme zhruba k jednomu zraněnému lyžaři. Jedná se ale jen o lehká zranění. Těm se ale na sjezdovce zkrátka vyhnout nedá. U vážných zranění je postup horské služby v podstatě stejný jako u těch lehkých. Liší se tím, že ke zraněnému jede spolu s hlídkou i doktor, který musí zraněného uspat a dále dovézt na stanici. Odtud pak zraněného transportuje záchranná služba,“ doplnil záchranář horské služby Josef Tischler.
Podle jeho slov od začátku letošní sezony zasahovala horská služba asi jen u dvaceti zraněných.
„Každou zimní sezonu jezdím na lyže a zatím jsem se nezranil. Letos jsem začal jezdit i na snowboardu. Byl jsem jezdit teprve čtyřikrát, takže se ještě učím. Samozřejmě jsem několikrát spadl, ale nejedná se o nic vážného. Služeb horské hlídky jsem tedy zatím ještě nikdy nevyužil a doufám, že ji v budoucnu ani potřebovat nebudu,“ řekl lyžař Ondřej Ludl z Prachatic.