Závod připravili manželé Lenka a Václav Dostálovi a spoluorganizovali Přátelé dětí Prachatice. Trať postavili Václav Dostál a Jiří Voráček a bylo to dvacet dva dobře průjezdných branek. Na trati jako komisaři pomáhali pedagogové prachatických a vimperských základních škol a gymnázií.

Okres Prachatice reprezentovali žáci z vimperské základní školy T.G.M. a Gymnázia a SOŠ ekonomické, dohromady jich bylo dvacet pět, z Prachatic přijelo závodit šest žáků, a to ze základní školy Zlatá stezka, Vodňanská, gymnázia a jeden závodník z Volar.

Nejlépe z prachatických se umístila Michaela Slámová ze ZŠ Zlatá stezka, která ve své  kategorii  IV Dívky porazila celé čtrnáctičlenné závodní pole. Z chlapců se nejlépe umístil Jiří Voráček ze ZŠ Volary, který v kategorii IV Hoši získal stříbro ze sedmnácti startujících. Za zmínku stojí pěkná umístění dalších prachatických závodníků. V dívkách IV byla Saša Sandanyová  ze ZŠ Zlatá stezka Prachatice čtvrtá a Karolína Hauptová z Gymnázia Prachatice pátá. V kategorii V Dívky získala čtvrté místo Marcela Lavičková z Gymnázia a SOŠe Vimperk, v kategorii IV Hoši byl David Sandany ze ZŠ Zlatá stezka Prachatice pátý, Jaromír Kříž z TGM Vimperk šestý a Petr Horák z Gymnázia a SOŠe Vimperk sedmý. Zde je vidět, že Jaromír Kříž z Horní Vltavice, který si velmi dobře vede i na Bázumském poháru, se mezi silnou konkurencí sedmdesáti sedmi závodníků neztratil.

Závod se jel za velmi těžkých klimatických podmínek, kdy v horní části byla hustá mlha a sněžení, což kladlo velký nárok na orientaci jízdy v brankách. Celý závod hustě sněžilo, a tak i brankoví rozhodčí neustále upravovali trať, aby ji udrželi ve výborném stavu. Dvoukolový závod na Hochfichtu přinesl nádherné souboje, ale hlavně velmi dobré jízdy ve středním oblouku obřího slalomu v carvingovém postavení. Někteří závodníci, kteří jsou členy lyžařských oddílů, předvedli, že tuto jízdu ovládají precizně a byl zážitek vidět, jak to mnozí z nich v jízdě v hraně umí.

Je moc dobře, že manželé Dostálovi a výborná parta lidí kolem nich vytvořili takto hodnotný závod a všem za to patří dík. Poděkování patří Jihočeskému kraji, který přispěl dotací na tento závod, a nelze opomenout poděkovat domácím pořadatelům z Hochfichtu, kteří Prachatickým vycházejí maximálně vstříc, dík za hodnotný závod.

Ladislav Beran