„Noc na čtvrtek byla mrazivá a mohli jsme zapnout sněhová děla na plné obrátky. Přírodního sněhu napadlo do pěti centimetrů,“ potvrdil Petr Vondraš z LA Zadov s tím, že teplota se ve čtvrtek držela pod bodem mrazu i ve dne. Pravou šumavskou zimu na Zadově včera dokreslovalo dokonalé počasí zalité sluncem a jen pár desítek lyžařů, tedy lyžovačka bez front. Smůlu mají zatím běžkaři. Trasy v okolí Zadova nejsou upravené.

Omezit provoz na jednu lanovou dráhu a sjezdovku Lipenská a výukové hřiště Foxpark museli z důvodu nepřízně počasí také v areálu na Lipně. Od středečního večera ale podle informací tiskové mluvčí Olgy Kneiflové jedou sněžná děla opět na plné obrátky. „Zasněžovat budeme i během noci na pátek a v pátek. Navíc aktuálně sněží. Věříme, že se nám podaří další sjezdovky do víkendu zprovoznit,“ uvedla Olga Kneiflová ve čtvrtek odpoledne.

To na rakouské straně Šumavy, na Hochfichtu, měli situaci o dost jednodušší. I během oblevy se podařilo udržet v provozu 18 kilometrů sjezdovek i dětské parky či zábavné dráhy s obřími vlnami. „Obleva nám přidělala pořádné vrásky na čele. V noci na středu se naštěstí vrátilo zimní počasí se sněžením a ručička teploměru klesla až k hodnotě -7 °C, což nám umožnilo zahájit zasněžování sjezdovek. Na Hochfichtu jede všech 120 sněžných děl na plný výkon. To je spolu s příznivou předpovědí zárukou toho, že o víkendu si u nás lyžaři opět užijí výborné sněhové podmínky a v provozu bude kompletně celý areál s 21 kilometry sjezdovek,“ řekl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger. Zatímco milovníci sjezdovek se na Hochfichtu mohou opět těšit na velmi dobré sněhové podmínky, běžkaři si musejí počkat. Přírodního sněhu zatím napadlo málo, a proto jsou běžecké stopy na Schönebenu mimo provoz.

Stav sněhu:

- Zadov: Sníh 10 až 40 cm, v provozu: sedačková lanovka na Kobyle, pohyblivý pás na Kobyle, sjezdovka Pucalka (800 metrů) a dětský park na Kobyle, lyžařská škola, půjčovna a servis. Denní lyžování 8.30 až 16 h, večerní lyžování 18 až 21 h kromě pondělí.

- Lipno: Sníh až 40 cm, v provozu: lanová dráha a sjezdovka Lipenská (800 metrů), výukové hřiště Foxpark. Denní lyžování 8.30 až 16 h, večerní lyžování zrušeno.

- Hochficht: Sníh 20 až 40 cm, v provozu devět vleků a lanovek, jedenáct sjezdovek – celkem 18 km, o víkendu bude v provozu kompletně celý areál (21 km). Denní lyžování v době od 8.30 do 16 h, večerní lyžování středa a pátek od 16 do 19 h.